آرگوس نیتروژن

آرگوس نیتروژن

در این مقاله تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به بررسی بازار نیتروژن از دید آرگوس می پردازد.

تحلیل بازار نیتروژن مجله آرگوس

نیتروژن یک گاز بی‌رنگ، بی‌بو، غیر قابل اشتعال و بی اثر است. این گاز درصد عمده‌ای از هوای اطراف ما را تشکیل می‌دهد. از گاز نیتروژن می‌توان به منظور کاهش و یا از بین بردن اکسیداسیون مواد غذایی استفاده کرد. نیتروژن به صورت گسترده در صنایع مختلف کاربرد دارد. بازار نیتروژن مواردی از قبیل فروش نیتروژن صنعتی و خدمات مرتبط با این محصول را در بر می‌‌گیرد.

مجله آرگوس سرویسی تحت عنوان آرگوس نیتروژن را راه اندازی کرده است. در این بخش از آرگوس اطلاعات مربوط به بازار مصرف نیتروژن تجزیه و تحلیل و پیش بینی می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با سرویس آرگوس نیتروژن آشنا شوید.

محصولات اصلی به دست آمده از گاز نیتروژن عبارتند از: گاز نیتروژن فشرده و نیتروژن مایع. در حقیقت به گازهایی که تحت فشار درون سلیندرها ذخیره می‌شوند گاز فشرده گفته می‌شود. از این گازها در موارد گوناگونی از جمله استفاده صنعتی، تجاری، علمی و تحقیقاتی استفاده می‌شود.

آرگوس نیتروژن

آرگوس نیتروژن

صنایعی که در آن‌ها از گاز نیتروژن استفاده می‌شود عبارتند از: پتروشیمی، نفت و گاز، ساخت و تولید فلزات، مواد غذایی و آشامیدنی، الکترونیک، بهداشت و داروسازی، صنایع شیمیایی و غیره. یکی از کاربردهای عمده گاز نیتروژن، استفاده از آن در صنایع غذایی است. در حقیقت در فرایند بسته بندی مواد غذایی از نیتروژن جهت جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها استفاده می‌شود.

آرگوس نیتروژن

سرویس آرگوس نیتروژن یکی از خدماتی است که از سوی مجله آرگوس ارائه می‌شود. این سرویس در حقیقت جامع‌ترین منبع برای دستیابی به اطلاعات بازار نیتروژن در بین فعالان این صنعت است. اطلاعات در این بخش از مجله آرگوس فوری و بی‌وقفه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در این سرویس، خدمات متعددی همچون ارزیابی روزانه و هفتگی قیمت‌ها، در اختیار کاربران سراسر دنیا قرار می‌گیرد. همچنین این بخش به ارائه یک بینش عملی در مورد تحولات کلیدی بازار، معاملات لحظه‌ای و تجارت بین الملل می‌پردازد.

آرگوس نیتروژن اطلاعات بازار را تفسیر کرده و اخبار بازار نیتروژن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار فعالان بازار قرار می‎دهد. فعالان بازار نیتروژن در سراسر دنیا می‌توانند از طرق مختلف به گزارشات آرگوس نیتروژن دسترسی داشته باشند. از جمله راه‌های ارتباطی این مجله می‌توان به پلتفرم آنلاین آرگوس، Argus Direct، سرویس ایمیل و اپلیکیشن تلفن همراه آرگوس اشاره کرد. به وسیله راه‌های ارتباطی مذکور، کاربران می‎توانند محتوای ارائه شده که شامل قیمت‌ها و داده‌های بازار است را به صورت کامل در اختیار داشته باشند و دانلود کنند.

ارزیابی روزانه قیمت‌ها

یک ابتکار جدید در سرویس آرگوس نیتروژن، ارزیابی روزانه قیمت نیتروژن در قالب مجله ای تحت عنوان Argus Nitrogen Daily است. هدف از گنجاندن این بخش در آرگوس نیتروژن، ارائه مشاوره‌های دقیق در بازار و کار دقیق در بخش تحریریه آرگوس بوده است. این سرویس مزایای منحصر بفردی را به کاربران ارائه می‌دهد که عبارتند از:

  • داده‌های قابل اطمینان؛ به این صورت که افزایش تعداد داده‌ها و فرکانس بیشتر آن‌ها سبب افزایش شفافیت بازارهای نوسانی خواهد شد.
  • کاهش ریسک در بازار نیتروژن؛ با استفاده از داده‌ها با دامنه گسترده‌تر محاسبات اماری و تجاری قوی‌تر خواهد شد. در نتیجه ریسک بازار کاهش خواهد یافت.
  • به دست امدن نتایج هوشمند؛ در حقیقت داشتن داده‌ها به صورت روزانه سبب بهبود تجزیه و تحلیل‌های پیچیده در بازار و تقویت ابزارهای معاملاتی الگوریتمی خواهد شد.
  • رویکرد مطمئن در بازار؛ در حقیقت آرگوس دارای بزرگ‌ترین تیم تحریریه در نقاط مختلف دنیا است. این تیم اطلاعات را تحت یک روش مطالعاتی ثابت تجزیه و تحلیل کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 ارزیابی هفتگی قیمت

علاوه بر ارزیابی‌های روزانه، در سرویس آرگوس نیتروژن یک نشریه جامع هفتگی نیز ارائه می‌شود. در این نشریه اخبار به صورت منظم به روز رسانی می‌شوند. گزارش هفتگی شامل ارزیابی قیمت تمام محصولات کلیدی نیتروژن در بازارهای صادراتی و بازارهای مقصد می‌شود.

بازارهای تحت پوشش سرویس آرگوس نیتروژن

  1. اوره پریل (شامل فوب بالتیک و فوب چین)
  2. اوره گرانول (شامل فوب خاورمیانه، فوب مصر، فوب نولا و cfr برزیل)
  3. آمونیوم سولفات (شامل گریدهای فوب کاپروی چین و cfr کاپروی برزیل)
  4. آمونیوم نیترات (شامل فوب بالتیک)
  5. UAN (شامل فوب دریای سیاه)

ویژگی‌ های سرویس نیتروژن مجله آرگوس

در این سرویس اخبار و تحلیل‌ها به صورت منظم از تیم‌های خبری مستقر در سراسر دنیا جمع آوری و ارائه می‌شود. قیمت نقطه‌ای و هزینه‌های حمل و نقل محصولات بررسی و مقایسه می‌شود. همچنین خلاصه‌ای از معاملات کلیدی انجام شده در طول هفته و یک چشم انداز 30 تا 60 روزه از وقایع پیش روی بازار در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. به علاوه داده‌های کلیدی مربوط به صادرات و واردات محصولات و سطوح موجودی محصول در بازارهای کلیدی نیز در اختیار فعالان بازار قرار خواهد گرفت.

مجموعه داده‌های اختصاصی سرویس آرگوس نیتروژن عبارتند از: معاملات نقطه‌ای بازار نیتروژن، میزان واردات اوره اروپا، میزان صادرات و واردات آمونیوم سولفات، میزان صادرات و واردات UAN (مخلوط اوره و آمونیوم نیترات در آب) و تاریخچه داده‌های تجاری.

مشتریان و نحوه استفاده آن‌ها از اطلاعات

از جمله مشتریان سرویس آرگوس نیتروژن می‌توان به تولیدکنندگان کود، شرکت‌های بازرگانی، واردکنندگان و توزیع کنندگان، آژانس‌های خرید محصول، موسسات مالی، شرکت‌ها لجستیک، تعاونی‌ها، سازمان‌های دولتی و کشاورزان سراسر دنیا اشاره کرد. هرکدام از این گروه‌ها به نحوی به اطلاعات آرگوس نیاز پیدا می‌کنند.

تولید کنندگان و تامین کنندگان در سراسر دنیا از داده‌های آرگوس نیتروژن برای قیمت گذاری و شاخص سازی قراردادهای تهیه و فروش مواد خام و محصولات تولیدی نهایی استفاده می‌کنند. همچنین معامله گران این بازار از داده‌های آرگوس نیتروژن برای شناسایی فرصت‌ها بازار و مذاکره، انجام معاملات و عقد قراردادها استفاده می‌کنند. تحلیلگران صنعت نیز داده‌های آرگوس را جهت ارائه یک تجزیه و تحلیل قوی از چشم اندازهای رقابتی، درآمدها و همچنین سرمایه گذاری‌های شرکت‌ها بکار می‌برند.

آرگوس نیتروژن

آرگوس نیتروژن

داده‌های آرگوس حتی توسط برخی از دولت‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت دولت‌ها ارزیابی‌های قیمت آرگوس را در فرایندهای ارزش گذاری و مالیات بکار می‌برند. موسسات مالی نیز از قیمت گذاری و تحلیل‌های نیتروژن آرگوس برای حمایت از فرایندهای تامین منابع مالی برای کشاورزان و تولید کنندگان بهره‌مند می‌شوند. حتی عمده فروشان بازار نیز به داده‌ها و اطلاعات آرگوس وابسته هستند. در حقیقت عمده فروشان مقدار زیادی از کودهای حاوی نیتروژن را به کشاورزان و خرده فروشان، می‌فروشند و از این جهت به داده‌های بازار و قیمت گذاری‌های آرگوس نیاز دارند.

پیش بینی و تحلیل قیمت کودهای نیتروژن‌ دار

اوره یکی از کودهای پرکاربرد حاوی نیتروژن است. علاوه بر اوره محصولاتی مانند UAN، آمونیوم نیترات و آمونیوم سولفات نیز در جریان تجاری کودهای نیتروژن‌دار نقش دارند. علی رغم چالش‌هایی که در طی همه گیری کووید 19 در سراسر دنیا بوجود آمد، بازارهای وارد کننده کودهای نیتروژن‌دار همچنان با قوت به کار خود ادامه می‌دهند. بازارهای وارد کننده شاخص در دنیا عبارتند از: هند، استرالیا و آمریکای لاتین.

در عین حال میزان مازاد عرضه و نقش چین به عنوان یک صادر کننده نوسانی در بازار سبب ایجاد نوسانات مداوم قیمت در این بازار شده است. در حقیقت بازار نیتروژن و کودهای حاوی آن به صورت پیوسته در حال تغییر و توسعه است. جهت پاسخگویی به این توسعه مداوم بازار، سرویس آرگوس نیتروژن از ژانویه سال 2020 به ارائه گزارشات قیمت روزانه پرداخت. به علاوه همکاری یک تیم تحلیلی حرفه‌ای در سراسر دنیا سبب پوشش کامل این بازار توسط آرگوس می‌شود.

فعالان این بازار می‌توانند از طریق سرویس آرگوس نیتروژن از طیف گسترده‌ای از خدمات مانند گزارش و پیش بینی قیمت‌ها، چشم انداز کوتاه مدت از بازار، چشم اندازهای میان مدت تا بلند مدت از بازار با خبر شوند. همچنین به راه‌ حل‌هایی برای بهبود معاملات در قالب خدمات مشاوره‌ای دسترسی پیدا خواهند کرد.

لینک منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *