سقوط 12 درصدی قیمت گاز طبیعی

,
سقوط 12 درصدی قیمت گاز طبیعی

پیش‌بینی‌ها برای آب و هوای معتدل‌تر و تقاضای کمتر برای گرمایش باعث شده است که قیمت گاز طبیعی در روز دوشنبه پس از افزایش شدید روز جمعه که بالاترین حد در 5 هفته گذشته بوده، بیش از 12 درصد کاهش یابد،

روز دوشنبه معاملات آتی گاز برای تحویل در آوریل 12.3 درصد کاهش یافت و به 2.639 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید که بزرگترین کاهش از 30 ژانویه است یعنی زمانی که قیمت گاز طبیعی 14 درصد کاهش یافت.

این کاهش بزرگ تنها چند روز پس از آن رخ می دهد که کارخانه ال ان جی فری پورت آمریکا صادرات خود را پس از بازگشایی در ماه گذشته پس از تعطیلی هشت ماهه افزایش داد. فری پورت با ظرفیت کامل می‌تواند ۲.۱ میلیارد مکعب ال‌ان‌جی تولید کند. داده های Refinitiv نشان می دهد فری پورت قرار بود روزانه 1.7 میلیارد فوت مکعب گاز مصرف کند.

تاکنون در ماه مارس، کل مصرف گاز خوراک به کارخانه های صادراتی LNG ایالات متحده از 12.8 میلیارد مکعب در روز به 13.7 میلیارد مکعب در روز رسیده است که رکورد ماهانه 12.9 میلیارد مکعبی سال گذشته را شکست.

پیش بینی در حال حاضر برای دمای کمتر نسبت به دمای پیش بینی شده در روز جمعه، زمانی که قیمت ها افزایش یافت، است. در حالی که انتظار می رود تقاضای گاز طبیعی ایالات متحده برای صادرات LNG در این هفته افزایش یابد، این افزایش اکنون کمتر از آنچه هفته گذشته توسط Refinitiv پیش بینی شده بود، است.

در عین حال، ذخایر گاز طبیعی گزارش شده توسط اداره اطلاعات انرژی (EIA) در پنجشنبه گذشته نشان می دهد که در حال حاضر 19 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله خود هستند و انتظار می رود این رقم با گزارش موجودی این هفته بیشتر افزایش یابد.| اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *