افزایش 150 هزار بشکه ای تولید اوپک

,
افزایش 150 هزار بشکه ای تولید اوپک

تولید اوپک; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

تازه ترین بررسی رویترز نشان داد تولید نفت خام اوپک در ماه فوریه به طور متوسط ​​150 هزار بشکه در روز بیشتر از ژانویه بوده است. بر اساس این بررسی، تولید نفت خام اوپک در ماه فوریه به 28.97 میلیون بشکه در روز افزایش یافت، اما همچنان 700 هزار بشکه در روز کمتر از ماه سپتامبر است.

اوپک پلاس که تولید حدود 40 درصد نفت خام جهان را در اختیار دارد ، با کاهش تقاضا در طول همه‌گیری کرونا، تولید نفت خود را کاهش داد. این گروه در سال گذشته با افزایش تقاضا به آرامی تولید خود را افزایش داد اما به طور مداوم در رسیدن به اهداف تولید ماهانه خود ناکام ماند.

در سپتامبر سال گذشته، اوپک پلاس تصمیم گرفت کاهش اهداف تولید خود را آغاز کند که از ماه اکتبر اجرایی می شود. اولین گام خفیف بود و تنها 100000 بشکه در روز بود. این کاهش عمدتا نمادین در نظر گرفته شد و اوپک پلاس در آن زمان هنوز نزدیک به 3 میلیون بشکه در روز تولید کمتری داشت.

اما با کاهش قیمت نفت از 120 دلار برنت به کمتر از 90 دلار در نشست اکتبر، اوپک پلاس با کاهش شدید تولید به میزان 2 میلیون بشکه در روز که در ماه نوامبر اجرایی شد، عرضه به بازارهای نفت را بیش از پیش محدود کرد. اهداف تولید این گروه از آن زمان تاکنون تغییر نکرده است.

برای ده عضو اوپک که بخشی از توافق گسترده اوپک پلاس هستند، تولید فوریه 880000 بشکه در روز کمتر از اهداف خود بود. این رقم نسبت به ماه ژانویه که 920000 بشکه در روز کمتر از هدف خود تولید کردند، به هدف آنها نزدیکتر است.

بر اساس بررسی رویترز، نیجریه در ماه فوریه بیشترین تولید نفت اوپک را داشت و این کشور آفریقایی تولید خود را 100 هزار بشکه در روز افزایش داد. عراق دومین افزایش تولید را تجربه کرد.

آنگولا در ماه فوریه شاهد کاهش 80000 بشکه ای در تولید نفت خام بود.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *