پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افت 30 درصدی قیمت گاز

پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افت 30 درصدی قیمت گاز

افت 30 درصدی قیمت گاز; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره قیمت گاز طبیعی Henry Hub در سال 2023 میلادی را 30.5 درصد کاهش داد. EIA اکنون قیمت گاز طبیعی سال 2023 در Henry Hub را 3.40 دلار در هر MMBtu پیش بینی می کند که از 4.90 دلار به ازای هر MMBtu در پیش بینی قبلی خود کمتر است. قیمت گاز طبیعی Henry Hub در سال گذشته 6.42 دلار به ازای هر MMBtu بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود، چشم‌انداز خود را برای قیمت‌های هنری هاب «در نتیجه هوای بسیار گرمتر از حد معمول در ژانویه که منجر به مصرف کمتر گاز طبیعی برای گرمایش شد و ذخایر به بالاتر از میانگین پنج ساله افزایش یافت، مورد تجدیدنظر قرار داده است.

قیمت‌های هنری هاب

قیمت‌های هنری هاب

EIA اکنون پیش بینی می کند که موجودی ذخایر گازی در پایان مارس به بیش از 1.8 تریلیون فوت مکعب برسد که این رقم بالاتر از میانگین پنج ساله است. EIA تخمین زده است که امسال شاهد کمترین میزان افزایش ظرفیت صادرات LNG جهانی از سال 2013 خواهیم بود.

از جنبه نفتی، EIA چشم انداز خود را در مورد تولید نفت خام ایالات متحده برای سال 2023 از پیش بینی قبلی خود که 12.4 میلیون بشکه در روز بود، به 12.5 میلیون بشکه در روز تغییر داد. برای مقایسه، تولید نفت خام ایالات متحده در سال 2022 به طور متوسط ​​11.9 میلیون بشکه در روز بود و در سال 2021 به 11.25 میلیون بشکه در روز رسید.

پیش بینی EIA قیمت نفت خام برنت در سال جاری 83.63 دلار در هر بشکه است.

منبع: oil price

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *