کاهش 5 درصدی قیمت جهانی نفت در هفته گذشته

,
کاهش 5 درصدی قیمت جهانی نفت در هفته گذشته

قیمت جهانی نفت در هفته گذشته

قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه با افزایش روبرو شد ولی در هفته ای که گذشت تحت تاثیر نگرانی های اقتصادی با افت شدید 5 درصدی همراه شده است. قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر آمارهای قوی اقتصادی منطقه یورو و بریتانیا افزایش یافت، اما قیمت‌ نفت در هفته ای که گذشت با افزایش نااطمینانی نرخ بهره و تقاضا با افت چشمگیری روبرو شده است.

بهای معاملات آتی برنت با 56 سنت افزایش به 81.66 دلار در هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 50 سنت افزایش 77.87 دلار معامله شده است.
قیمت نفت برنت در هفته گذشته 5.4 درصد و قیمت نفت سبک آمریکا تیز 5.6 درصد کاهش یافته است.

قیمت هر دو نفت روز پنجشنبه بیش از 2 درصد کاهش یافت و به کمترین سطح از زمان اعلام غیرمنتظره کاهش تولید در اوایل آوریل توسط برخی کشورهای اوپک رسید، آن هم به دلیل ترس از رکود و افزایش ذخایر بنزین در ایالات متحده.

بررسی ها نشان می دهد روند بهبود اقتصادی منطقه یورو در این ماه به طور غیرمنتظره ای افزایش یافته است زیرا بخش خدمات شاهد افزایش تقاضا بوده است. نتایج یک بررسی صنعتی نیز نشان می دهد کسب و کارهای بریتانیایی رونق فعالیت ها و پایین ترین تورم هزینه تولید را در دو سال اخیر گزارش کرده اند.

داده‌های دولتی نشان می‌دهد در هند، پردازش نفت خام پالایشگاه‌ها در ماه مارس نزدیک به بالاترین حد خود باقی مانده است که به تقاضای فصلی سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان پاسخ می‌دهد.

چشم انداز عرضه محدودتر باعث افزایش بیشتر قیمت نفت شد، به طوری که تحلیلگران انتظار دارند از ماه آینده از ذخایر نفت خام برداشت شود که علت آن کاهش اهداف تولید اوپک و افزایش تقاضای چین است.

با این حال، نااطمینانی اقتصادی و چشم انداز افزایش نرخ بهره همچنان بر فشار شدیدی را بر بازار نفت وارد کرده است. انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده، بانک مرکزی انگلستان و بانک مرکزی اروپا در جلسه ماه می، نرخ بهره را افزایش دهند.

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز اعلام کرد که شرکت های انرژی ایالات متحده این هفته برای اولین بار در چهار هفته گذشته، تعداد دکل های نفت و گاز طبیعی را افزایش داده اند. تعداد دکل‌های نفتی، که نشان‌دهنده اولیه تولید آتی است، در هفته منتهی به 21 آوریل با سه مورد افزایش به 591 رسید.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *