آشنایی با 5 تولید کننده بزرگ کاتالیست جهان

آشنایی با 5 تولید کننده بزرگ کاتالیست جهان

Albemarle Corporation، Evonik Industries AG، BASF SE، Honeywell International Inc و The Dow Chemical Company، بازیگران مهمی در بازار جهانی کاتالیزور به شمار می روند.

بازار جهانی کاتالیزور در سال 2020 ارزشی در حدود 34 میلیارد دلار به دست آورد. انتظار می رود این بازار در دوره پیش بینی 2021 تا 2026 با رشد 5 درصدی روبرو شود. بر اساس تجزیه و تحلیل توسط Expert Market Research، انتظار می رود بازار با افزایش استفاده از کاتالیزورها در سنتز شیمیایی، پالایش نفت، پلیمرها و پتروشیمی ها هدایت شود.

انتظار می‌رود بازار با افزایش تقاضا برای این محصول در کاربردهای پتروشیمی و شیمیایی هدایت شود، زیرا چندین تولیدکننده در تلاش هستند تا با فرآوری پتروشیمی‌ها و مواد شیمیایی با ارزش افزوده مانند پلی الفین‌ها و متانول، ارزش افزوده به خوراک یا پالایش خود بیفزایند. علاوه بر این، تغییر روند انرژی با تاکید بر استفاده از سوخت‌های تجدیدپذیر، مانند سوخت بیودیزل و گاز شیل، پیش‌بینی می‌شود که به رشد بازار کمک کند.

بازیگران کلیدی در صنعت جهانی کاتالیزور، از جمله Albemarle Corporation و Evonik Industries AG ، ظرفیت تولید خود را با کمک ادغام در بازار تقویت کرده اند و موقعیت خود را در بازار بسیار بالا برده اند. خرید شرکت کاتالیزور Albemarle Corporation را اعلام کرد. این خرید به تجارت کاتالیزورها و قطعات پلی الفین این شرکت کمک کرده است.

5 تولید کننده بزرگ کاتالیست جهان

در 3 نوامبر 2020، Evonik خرید گروه Porocel، هیوستون (ایالات متحده آمریکا) را به مبلغ 210 میلیون دلار انجام داد. به Evonik امکان دسترسی به فناوری جوانسازی کاتالیست را داده است که به کاهش انتشار مضر CO2 کمک می کند و اقتصاد دایره ای را تسهیل می کند.

همچنین به Evonik کمک کرد تا تولید را افزایش دهد و تمرکز خود را به سمت مواد شیمیایی ویژه با ثبات و با حاشیه معطوف کرد که در نتیجه سبد بهبود یافته برای شرکت ایجاد شد. علاوه بر این، شرکت هانیول اینترنشنال اعلام کرد که خرید Sparta Systems تا سه ماهه اول سال 2021 به مبلغ 1.3 میلیارد دلار برای انتقال به علوم زیستی تکمیل خواهد شد.

1. Albemarle Corporation

Albemarle Corporation یک توسعه دهنده، بازاریاب و تولید کننده مواد شیمیایی تخصصی بسیار مهندسی شده است. Albemarle بزرگترین تامین کننده لیتیوم برای باتری خودروهای الکتریکی بود. از سال 2020، این شرکت به 2300 مشتری در 75 کشور خدمات ارائه کرده است. این شرکت در سال 2020 درآمد سالانه 3.128 میلیارد دلار داشت و نیروی کار آن تقریباً 5900 کارگر بود.

2. Evonik Industries AG

Evonik Industries AG دومین شرکت بزرگ مواد شیمیایی تخصصی آلمان است. در 27 کشور کارخانه تولید دارد و در 100 کشور خدمات ارائه کرده است. این شرکت در سال 2020 درآمد سالانه 12.199 میلیارد یورو داشت و بیش از 33000 کارمند برای شرکت کار می کردند.

3. BASF SE

BASF SE یک شرکت شیمیایی مستقر در آلمان است. این بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی در جهان است و تقریباً 390 سایت تولید در بیش از 80 کشور در سراسر جهان دارد. در بیش از 190 کشور به مشتریان خدمات ارائه می دهد. BASF SE درآمد سالانه 59.3 میلیارد یورو در سال 2019 با نیروی کار 117628 کارگر (54000 نفر در آلمان) داشت. این شرکت فعالیت بین المللی خود را با تمرکز بر آسیا گسترش داده است.

4. Honeywell International Inc.

Honeywell International Inc یک شرکت آمریکایی است که در زمینه هوافضا، فناوری‌های ساختمان، مواد و فناوری‌های عملکردی، و راه‌حل‌های ایمنی و بهره‌وری فعالیت می‌کند. هانیول در سال 2020 شاهد کاهش 11 درصدی درآمد با درآمد 32.64 میلیارد دلاری بود. این شرکت در سال 2020 تقریباً 103000 کارمند در سراسر جهان داشت.

5. The Dow Chemical Company

شرکت داو کیمیکال پلاستیک، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی تولید می کند. این شرکت محصولات خود را به‌جای فروش در بازارهای مصرف نهایی، به‌عنوان ماده خام در اختیار شرکت‌های دیگر قرار می‌دهد. تقریباً در 160 کشور حضور دارد. درآمد سالانه شرکت داو کیمیکال در سال 2020 به 38.542 میلیون دلار رسید و نیروی کار آن تقریباً 54000 نفر بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *