ادامه روند نزولی قیمت نفت پس از افت ۵ درصدی سه شنبه

ادامه روند نزولی قیمت نفت پس از افت ۵ درصدی سه شنبه

قیمت‌ نفت در معاملات چهارشنبه پس از کاهش حدود 5 درصدی روز گذشته به روند کاهشی خود ادامه داده است، زیرا سرمایه‌گذاران خود را  برای افزایش بیشتر نرخ بهره در این هفته آماده کرده اند، اقدامی که می‌تواند تقاضای انرژی را کاهش دهد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 13 سنت یا 0.2 درصد کاهش به 75.19 دلار  رسید، در حالی که هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت  با 13 سنت یا 0.2 درصد کاهش به 71.53 دلار معامله شد.

قیمت هر دو نفت در جلسه قبل به پایین‌ترین سطح خود از 24 مارس رسید یعنی زمانی که  بیشترین کاهش درصدی یک روزه خود را از اوایل ژانویه به ثبت رساندند.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا برای مقابله با تورم، نرخ بهره را 25 واحد دیگر در نشست روز چهارشنبه افزایش دهد، در حالی که پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا نیز در نشست سیاستی  خود در روز پنجشنبه، نرخ‌های بهره را افزایش دهد.

افزایش بیشتر نرخ بهره می تواند رشد اقتصادی را کاهش داده و به تقاضای انرژی ضربه بزند.

در همین حال، نگرانی‌ها در مورد تقاضای دیزل در ماه‌های اخیر، قراردادهای آتی نفت گرمایشی آمریکا را به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر 2021 کاهش داده است.

پس از آن که داده های اقتصادی چین در آخر هفته نشان داد که فعالیت های تولیدی در ماه آوریل به طور غیرمنتظره ای کاهش یافته است، قیمت نفت زیر فشار بیشتری قرار گرفته است. چین  مصرف کننده انرژی و خریدار بزرگ نفت خام در جهان است.

صندوق بین المللی پول در حالی که پیش بینی اقتصادی خود را برای این منطقه در روز سه شنبه افزایش داد، گفت: بازگشایی اقتصاد چین برای آسیا بسیار مهم خواهد بود. اما در مورد خطرات ناشی از تورم مداوم و نوسانات بازار جهانی که ناشی از مشکلات بخش بانکی غرب است، هشدار داد.

در همین حال، منابع بازار با استناد به آمار مؤسسه آمریکن پترولیوم در روز سه شنبه اعلام کردند، ذخایر نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی برای اولین بار از دسامبر کاهش داشته و در هفته گذشته حدود 3.9 میلیون بشکه کاهش یافت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *