سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در هیدروژن سبز

سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در هیدروژن سبز

به گزارش بازار نفت و گاز، صنایع جدید آدانی هند 50 میلیارد دلار در هیدروژن سبز سرمایه گذاری می کند. شرکت بزرگ انرژی فرانسوی TotalEnergies با خرید 25 درصد از سهام در صنایع جدید آدانی موافقت کرده است که در اوایل سال جاری توسط گروه آدانی برای اجرای پروژه‌های هیدروژن سبز و همچنین تولید توربین‌های بادی، باتری‌های ماژول‌های خورشیدی و غیره گنجانده شد.

سرمایه گذاری 50 میلیارد دلار در هیدروژن سبز

شرکت آدانی اینترپرایز مستقر در هند فاش کرد که شرکت زیرمجموعه آن صنایع جدید آدانی (ANIL) قصد دارد در 10 سال آینده بیش از 50 میلیارد دلار در هیدروژن سبز و اکوسیستم مرتبط سرمایه گذاری کند.

صنایع جدید آدانی در اوایل سال جاری برای اجرای پروژه‌های هیدروژن سبز و همچنین تولید توربین‌های بادی، باتری‌های ماژول‌های خورشیدی و غیره ثبت شد.

آدانی اینترپرایز همچنین اعلام کرد که شرکت فرانسوی توتال انرژی با خرید 25 درصد از سهام صنایع جدید آدانی با قیمتی نامشخص موافقت کرده است.

صنایع جدید آدانی به عنوان پلت فرم انحصاری آدانی اینترپرایز و شرکت فرانسوی برای تولید و تجاری سازی هیدروژن سبز در هند خدمت خواهد کرد.

بزرگترین اکوسیستم هیدروژن سبز در جهان

از طریق این مشارکت، Adani Enterprises و TotalEnergies قصد دارند به طور مشترک بزرگترین اکوسیستم هیدروژن سبز در جهان را بسازند.

پیش بینی می شود در فاز اولیه، صنایع جدید آدانی تا پایان این دهه ظرفیت تولید یک میلیون تن در سال هیدروژن سبز را توسعه دهد. به گفته TotalEnergies، نزدیک به 30 گیگاوات ظرفیت جدید تولید برق تجدیدپذیر پشتیبانی خواهد شد.

صنایع جدید آدانی در طول زنجیره ارزش یکپارچه خواهد شد. از ساخت تجهیزات مورد نیاز برای تولید نیروی تجدیدپذیر و تولید هیدروژن سبز تا تولید خود هیدروژن سبز و تبدیل آن به مشتقاتی مانند کودهای نیتروژن دار و متانول آغاز می شود.

تولید 1.3Mtpa اوره مشتق شده از هیدروژن سبز

برای شروع، این شرکت قصد دارد پروژه ای برای تولید 1.3Mtpa اوره مشتق شده از هیدروژن سبز برای بازار هند بسازد. همچنین نزدیک به 5 میلیارد دلار در یک دستگاه الکترولیز 2 گیگاواتی سرمایه گذاری خواهد کرد که توسط یک نیروگاه خورشیدی و بادی 4 گیگاواتی تامین می شود.

گوتام آدانی، رئیس گروه آدانی، گفت: “در سفر ما برای تبدیل شدن به بزرگترین شرکت هیدروژن سبز در جهان، مشارکت با TotalEnergies ابعاد مختلفی را اضافه می کند که شامل تحقیق و توسعه، دسترسی به بازار و درک مصرف کننده نهایی می شود.

این اساساً به ما امکان می دهد تقاضای بازار را شکل دهیم. به همین دلیل است که من می‌دانم که ادامه همکاری ما چنین ارزش زیادی دارد.

سال گذشته، TotalEnergies (در آن زمان توتال) 20 درصد از سهام آدانی گرین انرژی را که همچنین بخشی از گروه آدانی است، به مبلغ 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

سرمایه‌گذاری توتال انرژی

پس از سرمایه‌گذاری توتال انرژی در صنایع جدید آدانی، اتحاد بین مجموعه آدانی و شرکت فرانسوی اکنون پایانه‌های LNG، تجارت انرژی‌های تجدیدپذیر، کسب و کار تاسیسات گاز و تولید هیدروژن سبز را پوشش می‌دهد.

برای مشارکت هیدروژن سبز، انتظار می‌رود که آدانی دانش خود را از بازار هند، قابلیت‌های اجرایی، فلسفه مدیریت سرمایه و سایر موارد به ارمغان بیاورد.

TotalEnergies به درک خود از بازار بین المللی و اروپایی، قدرت مالی و افزایش اعتبار و همچنین دانش خود در فناوری های اساسی کمک می کند.

پاتریک پویانه، رئیس و مدیرعامل TotalEnergies گفت: «ورود توتال انرژی به ANIL نقطه عطفی در اجرای استراتژی هیدروژن کم کربن و تجدیدپذیر ما است، جایی که ما می خواهیم نه تنها هیدروژن مورد استفاده در پالایشگاه های اروپایی خود را تا سال 2030 کربن زدایی کنیم، بلکه در انبوه نیز پیشگام باشیم. تولید هیدروژن سبز برای پاسخگویی به تقاضا، زیرا بازار تا پایان این دهه رشد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *