روسیه سقف 60 دلار در هر بشکه نفت خود را رد می کند

,
هر بشکه نفت روسیه

به گزارش بازار نفت و گاز، مقامات روسیه محدودیت قیمت نفت این کشور را که توسط حامیان غربی اوکراین تعیین شده بود رد کردند و روز شنبه تهدید کردند که عرضه نفت به کشورهایی که آن را تأیید می کنند، متوقف خواهد کرد. استرالیا، بریتانیا، کانادا، ژاپن، ایالات متحده و 27 کشور اتحادیه اروپا روز جمعه توافق کردند که مبلغی را که برای نفت روسیه می پردازند به 60 دلار در هر بشکه نفت محدود کنند. این محدودیت قرار است از دوشنبه همزمان با تحریم اتحادیه اروپا بر نفت روسیه که از طریق دریا حمل می شود، اجرایی شود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت روسیه باید قبل از تصمیم گیری در مورد پاسخی خاص، وضعیت را تجزیه و تحلیل کند، اما سقف قیمت را نمی پذیرد. میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، هشدار داد که حامیان اروپایی از تصمیم آن‌ها ناراحت خواهند شد.

اولیانوف در توییتی نوشت: «از امسال، اروپا بدون نفت روسیه زندگی خواهد کرد. مسکو قبلاً به صراحت اعلام کرده است که به کشورهایی که از سقف قیمتی ضد بازار حمایت می کنند، نفت عرضه نخواهد کرد. صبر کنید، به زودی اتحادیه اروپا روسیه را به استفاده از نفت به عنوان سلاح متهم خواهد کرد.

آندری یرماک، رئیس دفتر زلنسکی در تلگرام نوشت: «لازم است برای از بین بردن سریع‌تر اقتصاد دشمن، آن را به 30 دلار کاهش دهیم.» جنگ در اوکراین بر اساس توافقات روز جمعه، شرکت‌های بیمه و سایر شرکت‌های مورد نیاز برای حمل نفت تنها در صورتی می‌توانند با نفت خام روسیه معامله کنند که قیمت نفت در سقف یا کمتر از سقف تعیین شده باشد. اکثر شرکت های بیمه در اتحادیه اروپا و ایالات متحده مستقر هستند.

سفارت روسیه در واشنگتن تاکید کرد که نفت روسیه “تقاضا ادامه خواهد داشت” و از محدودیت قیمت به عنوان “تغییر اصول اساسی عملکرد بازارهای آزاد” انتقاد کرد. در پستی در کانال تلگرامی سفارت پیش‌بینی شد که سقف هر بشکه منجر به افزایش گسترده عدم اطمینان و هزینه‌های بالاتر برای مصرف‌کنندگان مواد خام خواهد شد. هدف این سقف افزایش فشار اقتصادی بر روسیه و کاهش بیشتر توانایی این کشور برای تامین مالی جنگی است که منجر به کشته شدن یک سازمان ملل شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *