کاهش 7 درصدی قیمت گاز طبیعی

,
کاهش 7 درصدی قیمت گاز طبیعی

قیمت گاز طبیعی آمریکا روز جمعه در حالی با افت شدید 7 درصدی روبرو شد که افزایش چشمگیر سطح ذخایر در انبارها فشار زیادی را بر قیمت این سوخت فسیلی وارد کرده است.

قیمت گاز برای قراردادهای آوریل در هنری هاب بورس کالای نیویورک با 7 درصد کاهش به کمتر از 2.338 دلار در هر میلیون بی تی یو رسیده است. زمستان عمدتاً گرم امسال منجر به تقاضای گرمایش کمتر در ایالات متحده نسبت به معمول شده است و گاز بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می شد در انبارها باقی گذاشته است.

در واکنش به گرما و رشد فزاینده حجم ذخیره‌سازی، قیمت گاز طبیعی از بالاترین سطح 14 سال گذشته یعنی 10 دلار در هر میلیون بی تی یو در ماه آگوست سقوط کرد و در دسامبر به 7 دلار رسید و در ماه گذشته عمدتاً در سطح متوسط 2 دلار معامله شده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد گاز موجود در انبارها تا 10 مارس به 1.972 تریلیون فوت مکعب رسید که 36 درصد نسبت به سطح 1.451 تریلیون مکعب مکعب در سال گذشته و 24 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله 1.594 تریلیون فوت مکعب، بوده است.

تحلیلگران شرکت مشاوره انرژی گلبر در یادداشتی اعلام کردند: « در حالی که حدود 3 هفته از فصل برداشت باقی مانده و موجودی فعلی 1.97 تریلیون فوت مکعب، پیش بینی می شود میزان برداشت باقی مانده باید به طور متوسط حدود 60 میلیارد مکعب باشد که بسیار بیشتر از انتظارات است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *