جهش 8 درصدی قیمت گاز طبیعی آمریکا با پیش بینی هوای سردتر از حد انتظار

,
قیمت گاز طبیعی آمریکا

قیمت گاز طبیعی آمریکا

معاملات آتی گاز طبیعی آمریکا ۸ درصد جهش کرد زیرا مدل‌های هواشناسی دمای پایین‌تر در ایالات متحده را پیش بینی کردند. گاز طبیعی در معاملات اولیه به 2.29 دلار/MMBtu افزایش یافت. پیش بینی می شود که هوای سردتر قبل از حرکت به سمت شرق به سمت دریاچه های بزرگ و شمال شرق، بخش مرکزی کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش بینی های هواشناسی آخر هفته حاکی از دومین دوره متوالی تقاضای قوی برای گاز طبیعی است. همچنین برآورد می‌شود که تقاضای گاز خوراک ال‌ان‌جی به بالاترین حد خود برسد و حمایت بیشتری از بازار فراهم کند. این پیش‌بینی‌ها نقطه عطف احتمالی برای معاملات آتی گاز هستند که چندین ماه است در روند نزولی قرار داشته‌اند.

هفته های بعدی ممکن است شاهد افزایش مازاد ذخیره سازی باشیم که به طور بالقوه از سطح تولید پیشی می گیرد.

قیمت گاز

قیمت گاز

بازار اخیراً به دلیل تقاضای ملایم ناشی از آب و هوا به چالش کشیده شده است، به طوری که قیمت های هنری هاب تحت فشار بوده و در روز جمعه تا 1.840 دلار معامله شد. در حالی که این به وضوح نشان دهنده انحراف از روند صعودی هفته های اخیر است، انتظار می رود آخرین پیش بینی ها تقاضای گاز طبیعی را در هفته های آینده هدایت کند. این یک چرخش نسبت به هفته گذشته است، جایی که آب و هوای معتدل بر قیمت گاز تاثیر گذاشته است، اما به نظر می رسد اوضاع به نفع بخش گاز طبیعی پیش می رود.

چشم انداز هوای سردتر و تقاضای فزاینده برای گاز طبیعی مایع، امیدی به قیمت گاز طبیعی که تحت فشار بوده است، می دهد. علاوه بر این، بازار ممکن است با حمایتی از تقاضای گرمایش در سراسر شمال ایالات متحده حمایت شود، هرچند در 15 روز آینده نسبت به تخمین های روز جمعه سردتر خواهد بود. افزایش تقاضا برای گاز خوراک LNG می تواند منجر به افزایش قیمت برای قیمت های لحظه ای در هفته های آینده شود.

تولید گاز طبیعی کمتر از حد معمول باقی مانده است، حتی با وجود اینکه تقاضا برای گاز خوراک LNG به بالاترین حد خود رسیده است. این فرصتی را برای افزایش قیمت بنزین از عقب‌نشینی‌های اخیر فراهم می‌کند، با توجه به اینکه قیمت‌های نقدی ممکن است به زودی با تقاضای گرمایش بیش از دو برابر پایین‌ترین حد مشاهده شده در هفته گذشته بهبود یابد.

آخرین پیش‌بینی‌ها چشم‌انداز تقاضای گاز طبیعی در اواخر فصل قوی‌تر را به دنبال یک سیستم آب و هوای سرد که انتظار می‌رود به سمت پایین ۴۸ حرکت کند و سپس به سمت شمال شرقی پیش برود، نوید می‌دهد.

در حالی که پایین‌ترین حد انتظار می‌تواند ثابت بماند، انتظار می‌رود تقاضا افزایش یابد و به طور بالقوه منجر به افزایش قیمت شود. با ادامه روند صعودی تقاضا، این احتمال وجود دارد که قیمت گاز طبیعی به روند بازار پاسخ مثبت دهد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *