بهای دیزل امریکا با آغاز تحریم های اروپا بر واردات روسیه کاهش می یابد

بهای دیزل امریکا با آغاز تحریم های اروپا بر واردات روسیه کاهش می یابد

بهای دیزل امریکا با آغاز تحریم های اروپا بر واردات روسیه کاهش می یابد

به گفته تحلیلگران، قیمت دیزل ایالات متحده در این ماه کاهش یافته است و حتی ممکن است همزمان با آغاز ممنوعیت واردات سوخت روسیه از سوی بریتانیا و اتحادیه اروپا، ریزش غیر منتظره ای را تجربه کند. به دنبال این افت قیمت، این کاهش تقاضا به ایالات متحده اجازه داد تا سهام خود را به ویژه در امتداد ساحل شرقی تقویت کند که در آن کمبود عرضه شش ماه پیش چشم انداز صادراتی ایالات متحده را بیشتر محدود کرد. قیمت های پایین تر می توانند مسکنی برای نگرانی سرمایه گذاران از تورم بازار باشند.

در سال گذشته میلادی کمبود سوخت‌ های تقطیر همچون نفت گرمایشی، سوخت جت و دیزل محسوس بود زیرا تعطیلی پالایشگاه‌ ها و تقاضای زیاد با هم ترکیب شده و قیمت‌ ها را بالا بردند. معاملات آتی نفت گرمایشی در اواخر آوریل به ۵.۱۴ لار در هر گالن رسیده بود و تا ماه جاری بالای ۳ دلار در هر گالن باقی ماند. خریداران اروپایی قبل از اجرایی شدن ممنوعیت وارداتی در ۴ فوریه، خرید تقطیر روسی را افزایش داده بودند.

زمستان نسبتاً گرم در سراسر امریکا و اروپا همراه با کاهش حمل و نقل تجاری تقاضا را کاهش داد. این عوامل دست در دست هم به افزایش ذخایر ایالات متحده کمک کردند به طوری که در هفته جاری به ۱۲۰.۵ میلیون بشکه رسیده و بالاترین رکورد در یک سال گذشته را ثبت کرد.تقاضای دیزل از سوی کامیون داران با تاثیرپذیری تقاضای ایالات متحده از تورم بالا، در پایان سال جاری کاهش یافت.

شاخص بار Cass برای ماه دسامبر، که محموله های بین کشوری را مدیریت می کند، افت سالانه 3.9 درصدی در محموله ها را نشان می دهد. شاخص بار  Cowen/AFS نیز کاهش ۱۳.۷ درصدی را در حجم بار کامیون برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ نشان داد. به گفته پاتریک دی هان، تحلیلگر نفت در Gass Buddy، انتظار می رود تقاضا برای سوخت جت تا قبل از تعطیلات تابستانی افزایش یابد. پالایشگاه‌ ها نیز از توقف طولانی‌ در تأسیسات خود خبر دادند که بدون شک، در دو ماه آینده مجدداً موجودی انبارها کاهش می یابد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *