قیمت گاز آمریکا به پایین ترین سطح از ژوئن 2021 رسید

قیمت گاز آمریکا

قیمت گاز آمریکا؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

قیمت گاز آمریکا به پایین ترین سطح از ژوئن 2021 رسید.

معاملات آتی گاز طبیعی ایالات متحده در پایان معاملات روز جمعه به کمتر از 3.4 دلار در هر MMBtu رسید که پایین ترین سطح خود از ژوئن 2021 به شمار می رود.

افزایش تولید داخلی و سطح بالای ذخیره‌سازی چشم‌انداز بهبود تقاضا را در میان پیش‌بینی‌های سرمای هوا خنثی می‌کند. اداره اطلاعات انرژی آمریکا EIA اعلام کرد: احتمالاً تولید گاز طبیعی ایالات متحده امسال بیش از 2 درصد رشد خواهد کرد و به میانگین روزانه 100.3 میلیارد فوت مکعب خواهد رسید.
در عین حال، داده های EIA نشان داد که شرکت های گاز هفته گذشته به طور غیرمنتظره ای 11 میلیارد فوت مکعب را به ذخایر خود تزریق کردند. کارخانه صادرات ال‌ان‌جی فری پورت در تگزاس که در ژوئن به دلیل آتش‌سوزی مجبور به تعطیلی شد راه‌اندازی مجدد را تا نیمه دوم ژانویه به تعویق انداخت. با این حال، هوای سرد قطب شمال هفته آینده به ایالات متحده خواهد رفت و در نتیجه دمای هوا کمتر از حد نرمال می شود که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا برای گرمایش و افزایش قیمت ها خواهد شد.

به دلار نیما = 28500 … شاخص بهای گازطبیعی آمریکا امروز 3330 تومان/مترمکعب بوده که 47 درصد ارزانتر از قیمت گازطبیعی خوراک پتروشیمی در بودجه سال 1402 است

با کاهش نگرانی از وضعیت تامین گازطبیعی زمستانه اروپا و تداوم توقف فعالیت ترمینال صادراتی LNG فری پورت آمریکا (آتش سوزی چند ماه قبل)، شاخص بهای گازطبیعی آمریکا در سال 2023 نزولی و طی 21 روز گذشته سقوط 27%-🔻 دارد! … با این وجود، قیمتها از روند بلندمدت 3 ساله قیمت گاز، همچنان 70%+ بالاتر بوده و لذا انتظار تداوم کاهش قیمت گاز وجود دارد.

قیمت گاز آمریکا به پایین ترین سطح از ژوئن 2021 رسید

قیمت گاز آمریکا به پایین ترین سطح از ژوئن 2021 رسید

منبع: tradingeconomics

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *