کاهش هفتگی قیمت بنزین در آمریکا برای نخستین بار در سال 2023

, ,
کاهش هفتگی قیمت بنزین در آمریکا برای نخستین بار در سال 2023

کاهش هفتگی قیمت بنزین در آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

یک موسسه تحقیقاتی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد متوسط قیمت هر گالن بنزین در ایالات متحده برای اولین بار در سال جاری شاهد کاهش هفتگی بود و به 3.44 دلار در هر گالن در روز یکشنبه رسید.

بر اساس گزارش 11 میلیونی GasBuddy از 150000 پمپ بنزین در سراسر کشور، میانگین قیمت ملی بنزین نسبت به هفته گذشته 4.4 سنت در هر گالن کاهش یافت. میانگین قیمت بنزین همچنان 17.5 سنت نسبت به ماه قبل و 1.7 سنت به ازای هر گالن نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است.

قیمت گازوئیل نیز هفته گذشته 5.2 سنت کاهش یافته و به 4.60 دلار در هر گالن رسیده است. البته کاهش قیمت بنزین در این زمان از سال تعجب آور نیست.
یک تحلیلگر انرژی در این باره گفت: در حالی که کاهش قیمت بنزین و گازوئیل فوق‌العاده است، ولی دیدن کاهش قیمت‌ها در فوریه که به دلیل تقاضای ضعیف فصلی، با پایین‌ترین قیمت‌های بنزین در سال است، غیرعادی نیست.

در مورد گازوئیل، احتمالاً در هفته‌های آتی شاهد کاهش‌های بیشتر و به‌طور بالقوه بسیار مهم‌تر خواهیم بود، زیرا واردات افزایش خواهد یافت و با هوای گرمتر پیش رو، تقاضا نیز ممکن است با مشکل مواجه شود.

با این حال، به ویژه برای بنزین، سطوح بالای تعمیر و نگهداری پالایشگاه ها در آینده و انتقال نهایی به بنزین تابستانی می‌تواند منجر به متوقف شدن روند نزولی امروز شود. در حال حاضر، رانندگان باید از این کاهش لذت ببرند، اما محتاط باشند زیرا احتمالاً در نهایت شاهد افزایش مجدد در مسیر خواهیم بود.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *