بزرگترین مشتریان گاز مایع طبیعی آمریکا + نمودار

بزرگترین مشتریان گاز مایع طبیعی آمریکا + نمودار

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

نگاهی به تحولات بازار جهانی گاز نشان می دهد تولیدکنندگان ال ان جی آمریکا در سال 2023 میلادی باید نگاه خود را از غرب به شرق جهان معطوف کنند.

اگرچه سال 2022 به لطف بحران عرضه گاز و جنگ روسیه و اوکراین و تنش در روابط مسکو و بروکسل، سال درخشانی برای صنعت ال ان جی آمریکا بود ولی به نظر می رسد کاهش تقاضا در اروپا به واسطه افزایش غیر عادی دمای هوا و برطرف شدن موانع موجود برای عرضه، در حال رقم زدن تحولات جدیدی در بازارهای بین المللی است.

آمارهای جدید نشان می دهد درصد محموله های ال ان جی آمریکا که طی ماه جاری به سوی مقاصد اروپایی بارگیری شده با کاهش معناداری روبرو شده و تقاضا در شرق آسیا پس از بازگشایی چین، رشد فزاینده ای داشته است.

گاز طبیعی آمریکا

گاز طبیعی آمریکا

بر اساس آمارهای اس اند پی گلوبال پلتس، حدود 64 درصد محموله های ال ان جی آمریکا در ماه جاری به اروپا صادر شده است، این در حالی است که این رقم در سه ماه پایانی 2022 میلادی به بیش از 70 درصد رسیده بود.

این در شرایطی است که در ماه ژانویه 29 درصد محموله های ال ان جی امریکا به شرق آسیا یعنی چین، اندونزی، ژاپن، سنگاپور، تایوان، کره جنوبی و تایلند صادر شده است. این رقم در سه ماه پایانی 2022 به 22 درصد رسیده بود.

به نظر می رسد بازگشایی فعالیت های اقتصادی چین می تواند عامل مهمی برای رشد بیشتر تقاضای ال ان جی این کشور طی ماه های آینده باشد. تحلیلگران مورگان استنلی پیش بینی می کنند تقاضای ال ان جی چین امسال با رشد 10 میلیون تن معادل 10 درصدی روبرو خواهد شد.

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *