رشد هزینه ها و رقابت صنعت ال ان جی آمریکا را تهدید می کند

رشد هزینه ها و رقابت صنعت ال ان جی آمریکا را تهدید می کند

تحلیلگران انرژی بر این باورند که رشد هزینه ها و افزایش رقابت برای تضمین خریداران بلندمدت و تامین مالی، می تواند برخی پروژه های صادراتی ال ان جی در ایالات متحده را متوقف کند.

تقاضا برای ال ان جی در سطح جهان در حال حاضر رو به افزایش است، زیرا کشورهای اروپایی برای جبران کمبود گاز روسیه با خط لوله عجله دارند تا پایانه های وارداتی بسازند و گاز طبیعی مایع خریداری کنند.

با وجود افزایش تقاضای ال ان جی و فراوانی گاز طبیعی در ایالات متحده، رونق صادرات بعدی ال ان جی آمریکا ممکن است متوقف شود زیرا هزینه ها افزایش یافته و تامین مالی با نرخ های بهره بالاتر پیچیده تر شده است.

شریف سوکی، که شرکت Cheniere Energy را تأسیس کرد و تا سال 2015 مدیر عامل شرکتی بود که اکنون بزرگترین صادرکننده ایالات متحده است، به فایننشال تایمز گفت: اجرای پروژه های ال ان جی به طرز چشمگیری گران تر شده است.

وی افزود: شرکت‌های پیمانکار کمتری وجود دارند که می‌توانند این نوع هزینه های اضافی را تحمل کنند. توانایی شرکت ها در جمع‌آوری سرمایه و تامین مشتریان بلندمدت در سال‌های اخیر با مشکل مواجه شده است.

غیر از افزایش هزینه های پروژه و رشد نرخ بهره، توسعه دهندگان پروژه های صادراتی ال ان جی ایالات متحده با بی میلی بسیاری از خریداران برای تعهد به قراردادهای عرضه 20 ساله مواجه هستند.

شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی در گزارشی در اوایل سال جاری اعلام کرد که توسعه دهندگان تسهیلات صادرات ال ان جی ایالات متحده می توانند طی پنج سال آینده تاسیسات جدید به ارزش 100 میلیارد دلار راه اندازی کنند زیرا قیمت های بالا و نیاز به امنیت انرژی باعث ایجاد انگیزه قوی برای تقاضا و قراردادهای بلندمدت می شود. با این حال، نوسانات قیمت و مسائل مربوط به هزینه و تامین مالی می‌تواند به این معنی باشد که پروژه‌های کمتری نسبت به آنچه قبلا تصور می‌شد، در این دهه شروع به فعالیت کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *