آمارهای امیدوارکننده اشتغال آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

, ,
آمارهای امیدوارکننده اشتغال آمریکا

آمارهای امیدوارکننده اشتغال آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

گرچه انتشار آمارهای مثبت اشتغال آمریکا قیمت نفت را در پایان معاملات روز جمعه افزایش داد ولی قیمت طلای سیاه در هفته گذشته با افت بیشتر از ۳ درصدی روبرو شد که علت اصلی آن نگرانی ها از افزایش نرخ بهره آمریکا و اروپا است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۱۹ دلار افزایش به ۸۲.۷۸ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۹۶ سنت افزایش ۷۶.۶۸ دلار معامله شده است.

نگرانی سرمایه گذاران از افزایش بیشتر نرخ بهره آمریکا و اروپا چشم انداز رشد اقتصادی جهان را تیره و تار کرده و فشار زیادی بر تقاضا و قیمت نفت وارد کرده است.

برخی تحلیلگران معتقدند که آمارهای مثبت اشتغال و برخی نشانه ها از کاهش تورم احتمالا موجب خواهد شد تا فدرال رزرو نرخ بهره خود را با شیب ملایم تری افزایش دهد.

نشست بعدی فدرال رزرو در حالی قرار است ۲۱ و ۲۲ مارس برگزار شود که جروم پاول هشدار داده است نرخ بهره احتمالا سریعتر و طولانی تر افزایش خواهد یافت.

آمارهای جدید وزارت کار آمریکا نشان می دهد اقتصاد در ماه فوریه ۳۱۱ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. سرمایه گذاران پیش بینی کرده بودند این رقم تنها به ۲۰۵ هزار فرصت شغلی برسد.

ایران و عربستان سعودی دو تولیدکننده مهم نفت جهان نیز پس از مذاکرات مخفیانه و اعلام نشده در پکن توافق کردند تا روابط خود را از سر بگیرند.

شرکت بیکر هیوز اعلام کرده است تعداد دکل های حفاری فعال نفت آمریکا در هفته گذشته با ۲ مورد کاهش به ۵۹۰ رسیده است.

روسیه اعلام کرده است صادرات نفت خود را در ماه مارس روزانه ۵۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد داد سرمایه گذاران بین المللی به دقت تحولات مربوط به صادرات نفت روسیه را زیر نظر دارند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *