احتمال قطعی برق آمریکا در تابستان

,
احتمال قطعی برق آمریکا

شرکت North American Electric Reliability از احتمال خاموشی در تابستان امسال در ایالات متحده خبر داده است. این هشدار اواخر روز چهارشنبه منتشر شد و “کمبود” منابع برق ایالات متحده در مناطق غرب، میدوست، تگزاس، جنوب شرقی، نیوانگلند و همچنین انتاریو را همزمان با افزایش دمای هوا اعلام کرد.

سال گذشته، هشدارها درباره قطع برق کمتر بود، به طوری‌که شامل جنوب شرق ایالات متحده نمی‌شد. شرکت NERC در ارزیابی قابلیت اطمینان تابستانی خود که سال گذشته در ابتدای تابستان منتشر شد، گفت “ترکیب پیک تقاضای شدید، وزش باد کم و قطعی بالای ژنراتورهای حرارتی می‌تواند اپراتورها را مجبور به استفاده از روش‌های اضطراری و حتی کاهش موقت بار کند”.

تگزاس طی تابستان گذشته با اینکه توربین‌های بادی تنها با 8 درصد ظرفیت کار می‌کردند، شاهد موج گرمای بزرگی بود که شبکه برق این ایالت را تحت فشار قرار داده و باعث شد تا تنظیم کننده برق ایالت، ERCOT، از مصرف کنندگان بخواهد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

شبکه برق ایالات متحده با چالش‌های دیگری مواجه است که فراتر از قطعی برق به دلیل دمای شدید است. بر اساس تحلیل محرمانه NERC که در اوایل سال جاری توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد، میزان خسارت به زیرساخت‌های شبکه برق ایالات متحده با شلیک گلوله یا خرابکاری در سال گذشته افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود امسال افزایش بیشتری داشته باشد.

در گزارش مرکز تحلیل اطلاعات الکتریسیته یا E-ISAC آمده است تعداد حملات فیزیکی همچون نفوذ، خرابکاری یا تیراندازی در یک بخش از شرکت NERC در سال گذشته 71 درصد بیشتر از سال 2021 بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *