کاهش نگرانی ها درباره رکود اقتصادی آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

, ,
کاهش نگرانی ها درباره رکود اقتصادی آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

رکود اقتصادی آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه در حالی با افزایش نسبی روبرو شد که کاهش تورم در آمریکا نگرانی ها درباره رکود اقتصادی این کشور را تا حد زیادی کاهش داده است.

آمریکا بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است و کاهش نگرانی ها درباره رکود اقتصادی این کشور می تواند کمک زیادی به رشد تقاضای جهانی انرژی در سال 2023 کند.

کاهش تورم در آمریکا موجب شده تا فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره در نشست های بعدی را کندتر کند و این مساله به معنای کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت کامودیتی ها خواهد بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 32 سنت افزایش به 85.78 دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 42 سنت افزایش 79.29 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت پس از افزایش یک درصدی در معاملات روز گذشته برای دومین روز متوالی رشد داشته است. تحلیلگران موسسه ای ان زد در تحلیلی نوشتند: انتشار گزارش های مالی مثبت شرکتهای نفتی بزرگ جهان به همراه کاهش تورم آمریکا که انتظارات درباره کندتر شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تقویت کرده، تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا امشب اعلام خواهد شد و به نظر می رسد مقام های بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 25 واحد افزایش خواهند داد که این مساله موجب کاهش شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی خواهد شد.

بازار نفت همچنین منتظر نشست کشورهای اوپک پلاس است که به نظر می رسد سقف تولید خود را تغییر ندهند. تولید اوپک در ماه ژانویه با کاهش روبرو شده که علت آن افت صادرات عراق و عدم تغییر تولید نیجریه بوده است. نتایج بررسی رویترز نشان می دهد تولید 10 کشور عضو اوپک در ماه ژانویه 920 هزار بشکه کمتر از سقف توافق شده بوده است.

آمارهای جدید موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته 6.3 میلیون بشکه افزایش داشته است. این رقم بسیار بیشتر از 400 هزار بشکه ای است که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز اعلام کرده بودند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *