واکنش آمریکا به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت

,
واکنش آمریکا به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت

تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت

دولت بایدن در واکنش به تصمیم اخیر اوپک پلاس اعلام کرده است که کاهش غیرمنتظره تولید نفت که یکشنبه توسط عربستان سعودی و سایر کشورهای اوپک پلاس اعلام شد، توصیه نمی شود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: فکر نمی‌کنیم در حال حاضر با توجه به ابهامات بازار، کاهش تولید مناسب باشد و ما این را به وضوح بیان کرده‌ایم.

کاهش 1.16 میلیون بشکه ای در روز با هدف حمایت از ثبات بازار انجام شد و از نظر برخی تحلیلگران به افزایش قیمت نفت خام کمک خواهد کرد این در حالی است که قیمت نفت پیش از این به پایین ترین سطح در 15 ماه اخیر رسیده بود. تولیدکنندگان قبلاً با کاهش 2 میلیون بشکه ای در روز تا پایان سال جاری موافقت کرده بودند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا افزود: ما روی قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان آمریکایی تمرکز کرده‌ایم، نه بشکه‌ها و قیمت‌ها از سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، بیش از 1.50 دلار در هر گالن نسبت به اوج خود در تابستان گذشته. ما به همکاری با همه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که بازارهای انرژی از رشد اقتصادی و کاهش قیمت ها برای مصرف کنندگان آمریکایی حمایت می کنند.

بر اساس گزارش انجمن ملی خودروی آمریکا، میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده در روز یکشنبه حدود 3.50 دلار در هر گالن بود. این رقم نسبت به رکورد بالاتر از 5 دلار در هر گالن در ژوئن گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *