چالش آمریکا برای پرکردن مجدد ذخایر راهبردی نفت

چالش آمریکا برای پرکردن مجدد ذخایر راهبردی نفت

چالش آمریکا برای پرکردن مجدد ذخایر راهبردی نفت؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

پس از برداشت بیش از 221 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت (SPR) در سال 2022، واشنگتن برای دوباره پر کردن مجددآن در سال جدید با مشکل روبرو شده است.

 وزارت انرژی آمریکا چندین پیشنهاد برای خریدهای فوریه برای پر کردن ذخایر راهبردی انرژی خود دریافت کرده است.

این وزارتخانه اولین پیشنهادات را  به دلیل اینکه به نفع مالیات دهندگان نبود، رد کرد.

 وزارت انرژی آمریکا تاکنون چندین پیشنهاد برای خرید در ماه فوریه برای پر کردن مجدد ذخایر راهبردی دریافت کرده است، اما به دلیل قیمت بالا یا نداشتن سایر شرایط، این پیشنهادات رد شده اند.

 برای فوریه برنامه خرید 3 میلیون بشکه در نظر گرفته شده بود، در بهترین حالت، زمانی که نفت به حدود 70 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

این برنامه آزمایشی 3 میلیون بشکه ای به فروشندگان قیمت ثابتی برای تحویل در آینده می داد که این طرح برخلاف رویه عملیاتی عادی وزارت انرژی آمریکا بود و  نشان می داد که نفت را برای تحویل سریعتر بدون قراردادهای قیمت ثابت خریداری می کرد.

داده های جدید اداره اطلاعات انرژی (EIA) نشان می دهد 0.8 میلیون بشکه دیگراز ذخایر راهبردی برداشت شده است.

بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس اعلام کر: وزارت انرژی امریکا اکنون خریدهای اولیه برنامه ریزی شده در ماه فوریه را به تعویق می اندازد و رویکرد جدیدی را برای پیشنهادات با قیمت ثابت آغاز می کند.

وزارت انرژی امریکا در بیانیه ای اعلام کرد: “این وزارتخانه تنها پیشنهادهایی را انتخاب می کند که مشخصات نفت خام مورد نیاز را داشته و قیمتی مناسب برای مالیات دهندگان ارائه دهند.”

 پیشنهادات رد شده باعث گمانه زنی هایی می شود که پر کردن مجدد ذخایر راهبردی انرژی در بهترین حالت چالش برانگیز خواهد بود.

 طرح پر کردن ذخایر راهبردی که به پایین ترین سطح خود از سال 1984 رسیده است، ممکن است علیرغم تلاش های وزارت انرژی امریکا برای جلب نظر فروشندگان به اندازه کافی جذاب نباشد.

 علاوه بر این، وال استریت ژورنال حدس می‌زند که وزارت انرژی آمریکا ممکن است بودجه کافی برای پر کردن مجدد ذخایر راهبری انرژی را نداشته باشد. اما طبق گزارش وال استریت ژورنال، وزارت انرژی آمریکا 48 میلیارد دلار قدرت خرید دارد، یعنی با 70 دلار در هر بشکه مورد نظر، وزارت انرژی آمریکا بودجه کافی برای پر کردن ذخایر راهبردی به میزان 440 میلیون بشکه را در اختیار دارد.

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *