راه اندازی شرکت دیجیتالی آرامکو عربستان

, ,
راه اندازی شرکت دیجیتالی آرامکو عربستان

راه اندازی شرکت دیجیتالی آرامکو عربستان; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

آرامکوی سعودی شرکت “دیجیتال آرامکو” را راه اندازی کرده است که هدف اصلی از تشکیل این شرکت، تسریع گذار دیجیتال در عربستان سعودی خواهد بود.

امین ناصر، مدیر عامل آرامکو در این باره گفت: هدف از راه اندازی آرامکو دیجیتال سه چیز است: نخست، برای تقویت موقعیت رهبری خود در صنعت انرژی هوش مصنوعی، دوم، برای هدایت نوآوری دیجیتال در صنایع عربستان به طور گسترده تر و سوم، با هدف رشد اقتصاد دیجیتال عربستان از طریق مشارکت ها، پروژه ها و سرمایه گذاری های مشترک.

به گفته وی، شرکت جدید علاوه بر سرعت بخشیدن به استقرار فناوری دیجیتال در عربستان در سایر نقاط خاورمیانه و منطقه شمال آفریقا به فعالیت خواهد پرداخت.

مدیر عامل آرامکو افزود: این شرکت قصد دارد در سه سال آینده 1.9 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند که بزرگترین سرمایه گذاری این شرکت در فناوری دیجیتال تاکنون به شمار می رود.

قابل ذکر است برنامه iktva که در سال 2022 به 63 درصد محتوای داخلی دست یافته است، در ابتدا 35 درصد در سال 2015 و سپس 59 درصد در سال 2021 بود و قصد دارد تا سال 2025 این میزان را به 75 درصد برساند. این برنامه همچنین شامل تلاش هایی برای دستیابی به هدف حذف آلاینده های کربنی تا سال 2050 میلادی است.

وی در پایان گفت: “ما مصمم هستیم تا بومی سازی زنجیره تامین خود و سرمایه گذاری های مرتبط در داخل کشور را به عنوان بخشی از سهم خود در حفاظت از آب و هوا پایدارتر کنیم.”

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *