فروش نفت آرامکو به بزرگترین پالایشگر چینی

,
نفت آرامکو به بزرگترین پالایشگر چینی فروخته شد

نفت آرامکو با تنظیم قراردادی توسط دو شرکت نفت و پالایش ژیجیانگ و شرکت آرامکوی سعودی برای خرید ۱.۰۸ میلیون تن معادل ۷.۸۸ میلیون بشکه نفت فروخته شد.

نفت آرامکو با چه قیمتی فروخته شد؟

به گزارش بازار نفت و گاز، روزنامه دولتی ژوشان دیلی نوشت: این قرارداد در پنجمین نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای به ارزش ۵.۳ میلیارد یوان معادل ۷۳۵ میلیون دلار امضا شد. شرکت نفت و پالایش ژیجیانگ قراردادی برای خرید ۱.۰۸ میلیون تن معادل ۷.۸۸ میلیون بشکه نفت با شرکت آرامکوی سعودی امضا کرد.

در این گزارش، هیچ اشاره ای به مدت زمان توافق خرید نشده است و شرکت نفت و پالایش ژیجیانگ که بزرگترین پالایشگر خصوصی نفت در چین است، امضای این قرارداد را بدون ذکر جزییات تائید کرده است.

ظرفیت پالایشگاه این شرکت در روز ۸۰۰ هزار بشکه است و در سال ۲۰۲۱ مجموعا ۲۶.۵۲ میلیون تن پالایش کرده است.

طبق آمار اداره کل گمرک چین، در ماه اکتبر واردات نفت به چین، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافت و بالاترین میزان از ماه مه بود. در ماه میلادی گذشته، چین ۴۳.۱۴ میلیون تن نفت وارد کرد که معادل ۱۰.۱۶ میلیون بشکه در روز بود. واردات ماه اکتبر در مقایسه با واردات سپتامبر که ۹.۸ میلیون بشکه در روز بوده، بهبود داشت.

پالایشگاه‌های چینی برای ذخیره سازی از کاهش قیمت جهانی نفت بهره برده اند و مشغول واردات از امریکا و خاورمیانه شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، در ۱۰ ماهه سال میلادی جاری، واردات نفت به چین ۴۱۳.۵۳ میلیون تن معادل ۹.۹۳ میلیون بشکه در روز رسید که نسب به مدت مشابه سال قبل، ۲.۷ درصد کاهش داشت.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *