تحلیل پلتس از تحولات بازار بنزن آسیا

تحلیل پلتس از تحولات بازار بنزن آسیا

تحلیل پلتس از تحولات بازار بنزن آسیا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

معامله گران انتظار دارند که تقاضای بنزین در ایالات متحده افزایش یابد و این مساله تاثیر زیادی بر روند صعودی بازار داشته باشد. بازار در انتظار بازگشت معامله گران چینی پس از تعطیلات سال نو چینی است. محموله های بنزن FOB چین که صبح 27 ژانویه پیشنهاد شد، برای فوریه و مارس افزایش یافت.

پلاتس قیمت بنزن آسیایی را 11 دلار در هر تن بالاتر ارزیابی کرد و به 991.33 دلار در هر تن به قیمت فوب کره جنوبی اعلام کرده است. یک معامله گر در این باره گفت: تجار چینی هفته آینده پس از تعطیلات سال جدید به بازار بازخواهندگشت و این مساله تاثیر مثبتی بر روند بازار خواهد داشت.

یک تاجر دیگر مستقر در سنگاپور گفت: قیمت ترکیبات بنزین در آسیا “به طرز عجیبی گران هستند” و هیچ آربیتراژی با توجه به قیمت حمل و نقل وجود ندارد.

بازار در طول روز 27 ژانویه در آسیا صعودی باقی ماند و طی ساعت 4.00 تا 4.30 بعد از ظهر بازار سنگاپور بسته شد، دو محموله پیشنهادی به قیمت 994 دلار در هر تن فوب کره برای بارگیری در ماه مارس معامله شد.

با افزایش قیمت ها در صبح در هر دو بازار کاغذی و فیزیکی، در بازار این خبر شنیده شد که فروشنده ای از چین به دنبال خریدار برای بارگیری محموله FOB چین بین 6000 تا 9000 تن برای تحویل در فوریه یا مارس بوده است. یک منبع نیز گفت: از آنجایی که قیمت بنزن بالاتر به نظر می‌رسد، فروشندگان ممکن است تصمیم بگیرند که محموله‌ها را با قیمت بالاتر بفروشند.

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *