تازه ترین تحولات بازار اتیلن آسیا

تازه ترین تحولات بازار اتیلن آسیا

قیمت‌های واردات شمال شرق آسیا افزایش یافت، اما افزایش‌های ناشی از هزینه‌ها با عرضه فراوان در اعماق دریا تعدیل شد. در نتیجه، اسپرد قیمت روزانه اتیلن در برابر نفتا به کمتر از 150 دلار در هر تن در 28 جولای رسید.

مقدار زیادی اتیلن آمریکایی بارگیری شده در ماه اوت به چین و تایوان فروخته شده است ، کاهش نرخ حمل و نقل که از افزایش قیمت های داخلی ایالات متحده در سه هفته اول جولای جلوگیری کرد، کمک زیادی به برقراری تعادل در بازار اتیلن آسیا کرده است.

حدود 52 هزار و 500 تن برای این دو بازار در نظر گرفته شده است که بخش عمده ای از عرضه به چین می رسد. سه محموله دیگر در ماه اوت با مجموع نزدیک به 35000 تن می تواند به طور بالقوه راهی آسیا شود. با توجه به اینکه کانتینرهای نقدی ماه آگوست به طور کامل در پایانه صادراتی اینترپرایز ایالات متحده بارگیری می شود، بحث ها به سمت محموله های سپتامبر در هفته های آینده خواهد رفت.

بازیگران آربیتراژ این هفته پس از تغییر شدید قیمت های داخلی ایالات متحده از 21 جولای، حاشیه های سود بهتری را روی کاغذ می بینند. صادرات عربستان سعودی در ماه اوت به دلیل چالش های تولید پایین دستی افزایش یافت. دو تولیدکننده در مجموع تا 19500 تن را در این هفته به دلیل مشکلات تولید پایین دستی عرضه کردند. دو سوم این مقدار توسط خریداران چینی ثبت شده است.

انتظار می‌رود بحث‌های محلی برای محموله‌های منطقه‌ای سپتامبر از هفته آینده و زمانی که تولیدکنندگان کره جنوبی تولید خود را نهایی کنند، فعال‌تر شود. شرکت‌های کره‌ای همچنان در حال بررسی تاثیر افزایش قیمت نفت بر تولید ماه سپتامبر خود هستند. در حال حاضر، اکثر آنها به سمت حفظ تولید تمایل دارند که صادرات را در سطوح بالا نگه می دارد.

انتظار می‌رود فعالیت‌های ذخیره‌سازی مجدد در چین و تایوان در هفته‌های آینده با هم ترکیب شوند. خریداران عمده در چین عجله ای برای خرید حجم اضافی برای ماه سپتامبر ندارند، زیرا قبلاً مقدار قابل توجهی از عرضه در اعماق دریا را برای ورود سپتامبر تا اوایل اکتبر تضمین کرده اند.

اشتهای واردات در کائوسیونگ تایوان می‌تواند برای محموله‌های نیمه دوم اوت و سپتامبر در بحبوحه عرضه محدود یک تولیدکننده داخلی کلیدی و راه‌اندازی مجدد کارخانه پایین‌دست، سالم باقی بماند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.icis.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *