بررسی بازار اوره و سولفات آمونیوم آسیا | هفته سوم آگوست 2023

بررسی بازار اوره و سولفات آمونیوم آسیا | هفته سوم آگوست ۲۰۲۳

چین تامین کننده اصلی مناقصه هند

در هفته منتهی به ۱۷ آگوست، قیمت های اوره مجددا کاهش یافت، ولی مهمترین تحول بازار مشخص شدن میزان تعهدات تامین اوره مورد نیاز هندوستان از سوی چین می باشد. شرکت IPL هندوستان نیاز خود به خرید ۱.۷۵ میلیون‌ تن اوره را تایید نموده است، که برای حمل در حدود یک میلیون تن اوره از بنادر چین تاکنون برنامه ریزی انجام شده است.

مناقصه انجام شده برخلاف انتظارات و منعکس کننده یک بازار کاهشی و عدم وجود تقاضا در بازار بوده است. معامله گران بازار اوره انتظارات زیادی از این مناقصه داشتند و از انجام معاملات تا قبل از برگزاری مناقصه هند اجتناب می نمودند. بعد از انجام مناقصه نیز به دلیل کاهش تقاضا قیمت ها ۱۵ دلار در هر تن در آمریکا، ۳۰دلار در هر تن در برزیل، ۲۰ دلار در هر تن در اروپا و جنوب شرق آسیا کاهش یافت.

چین تامین کننده اصلی مناقصه هند

چین تامین کننده اصلی مناقصه هند

تغییرات قیمت اوره در خاورمیانه از سال گذشته تاکنون که پس از افزایش در ماه جولای مجددا روند کاهشی در پیش گرفته است.

بازار اوره و سولفات آمونیوم آسیا

بازار اوره و سولفات آمونیوم آسیا

قیمت اوره پریل و گرانول در هفته منتهی به ۱۷ آگوست در مناطق کلیدی عرضه این محصول کاهش یافت.

مالزی

شرکت پتروناس مالزی ۴۰ هزار تن اوره گرانول را به قیمت ۳۷۰ تا ۳۸۰ دلار در هر تن براساس ترم فوب به فروش رساند، که به نظر می رسد برای مناقصه هند باشد.

اندونزی

شرکت PUPUK اندونزی به دنبال فروش محموله اوره خود در هفته گذشته، یک محموله اوره گرانول دیگر به وزن ۱۲۰۰۰ تن به قیمت ۴۱۶ دلار در هر تن به فروش رساند.

برونئی

شرکت BFI در هفته گذشته چند محموله فروش آنی را به قیمت ۴۰۰ تا ۴۱۰ دلار در هر تن برای ماه سپتامبر به بازار عرضه نموده است.

بررسی بازار اوره و سولفات آمونیوم در هفته دوم آوریل

افزایش صادرات سولفات آمونیوم کره جنوبی به ایتالیا

صادرات سولفات آمونیوم از کره جنوبی در ماه جولای به ۲۰۴۰۰ تن رسید، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد. در حالی که در سال گذشته کره جنوبی صادراتی به ایتالیا نداشته است، در سال جاری ۲۰ هزار تن سولفات آمونیوم از کره جنوبی به ایتالیا صادر شده است. صادرات سولفات آمونیوم از کره جنوبی از آغاز سال جاری تا ماه جولای به ۱۰۴۴۰۰ تن رسید که ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

ایالات متحده آمریکا بزرگترین مقصد صادراتی سولفات آمونیوم کره جنوبی بوده است. میزان صادرات سولفات آمونیوم کره جنوبی به آمریکا ۵۲۵۰۰ تن در سال جاری بوده است، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۰ درصد رشد داشته است. صادرات به نیوزیلند با ۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲۳۷۰۰ تن رسیده است. صادرات به ویتنام نیز از صفر در سال گذشته به ۶ هزار تن در سال جاری رسیده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *