حمله به نفتکش در آستانه آغاز بزرگترین ترنومنت جهان

,
حمله به نفتکش

حمله به نفتکش در آستانه آغاز بزرگترین ترنومنت جهان به گزارش بازار نفت و گاز ایران  آسوشیتدپرس اعلام کرد :یک پهپاد انتحاری به یک نفتکش در سواحل عمان حمله کرد.

حمله به نفتکش در سواحل عمان در آغاز جام جهانی

این نفت‌کش متعلق به شرکتی است که صاحب آن یک میلیاردر اسرائیلی بوده و پرچم لیبریا را با خود حمل می‌کرد.رویترز گزارش داد که ناوگان پنجم آمریکا در بحرین از اینکه به یک کشتی در دریای عمان حمله شده، اطلاع داشته است.
حمله به یک نفتکش در دریای عمان در حالی است که در روزهای آینده دومین رویداد مهم ورزشی جهان (جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲) در کشور قطر آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود این حملات تاثیر مستقیمی بر روی برگزاری جام جهانی خواهد داشت.

ایران پشت حمله به یک نفتکش در دریای عمان !!

منابع خبری گزارش داده‌اند نفتکشی با پرچم لیبریا سه‌شنبه شب توسط یک پهپاد در آب‌های دریای عمان هدف قرار گرفته است. اسکای نیوز گزارش کرد، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد از این حادثه مطلع است. این نفتکش متعلق به کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی است که مرکز آن در سنگاپور است اما آسوشیتدپرس می‌گوید مالک اصلی میلیاردری اسرائیلی به نام “ایدان اوفر” است.

هنوز هیچ فرد یا سازمانی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.الجزیره گزارش داد که رسانه‌های صهیونیستی از جمله رادیو ارتش این رژیم با طرح ادعاهایی بی اساس و فرافکنانه اعلام کردند که یک مسئول امنیتی صهیونیست می‌گوید ایران پشت این حمله قرار دارد.

این رسانه‌ها مدعی هستند که این نفتکش توسط پهپاد هدف قرار گرفته است و ایران مشکوک به انجام حمله مستقیم است.شرکت مالک این نفتکش اعلام کرد که تحقیقاتی درخصوص این حمله انجام خواهد داد.این شرکت همچنین تاکید کرد که گزارشات اولیه نشان می‌دهد که نفتکش توسط یک پرتابه مورد هدف قرار گرفته و هنوز گزارشاتی درخصوص میزان خسارت‌ها نداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *