وزیر نفت امارات: کاهش داوطلبانه اوپک پلاس با هدف متعادل کردن بازار نفت است

وزیر نفت امارات: کاهش داوطلبانه اوپک پلاس با هدف متعادل کردن بازار نفت است

وزیر نفت امارات: کاهش داوطلبانه اوپک پلاس با هدف متعادل کردن بازار نفت است

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی روز سه‌شنبه گفت، کاهش تولید داوطلبانه اوپک پلاس برای متعادل کردن بازار نفت اجرا شده است. مزروعی در حاشیه کنگره جهانی تاسیسات در جمع خبرنگاران افزود: نگران کمبود عرضه در آینده به دلیل کمبود سرمایه گذاری هستیم. وی در ادامه تاکید کرد: من نگران کوتاه مدت نیستم، فکر می کنم می توانیم تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت کنیم. من بیشتر نگران سطح سرمایه گذاری مورد نیاز در سال های آینده هستم.

عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک پلاس در اقدامی غافلگیرکننده در اوایل آوریل، کاهش بیشتر تولید نفت خود را که حدود 1.2 میلیون بشکه در روز است، اعلام کردند. این اقدام اوپک پلاس به افزایش چشمگیر قیمت نفت کمک کرد، اما ترس از رکود اقتصادی جهان موجب شده تا سرمایه گذاران نگرانی های زیادی نسبت به آینده تقاضا داشته باشند و این عامل فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده است.

قیمت نفت خام برنت در روز سه شنبه کمی بیش از 76 دلار در هر بشکه معامله شد که بسیار پایین تر از قیمت 87.49 دلاری است که در 12 آوریل ثبت شده بود. قرار است سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به اوپک پلاس در 4 ژوئن در وین برای تصمیم گیری در مورد اقدامات بعدی خود نشست دیگری را برگزار کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *