دولت بایدن پروژه بزرگ نفتی در آلاسکا را تایید می کند

,
پروژه بزرگ نفتی در آلاسکا

پروژه بزرگ نفتی در آلاسکا

یک منبع آگاه فاش کرد، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا یک پروژه حفاری نفتی بزرگ و بحث برانگیز در آلاسکا را تصویب خواهد کرد. تصمیم برای اجرای این پروژه با مجوز دادن به سه سایت حفاری در شمال غربی آلاسکا، یک روز پس از آن اتخاذ می‌شود که بایدن از محدودیت‌های گسترده در اجاره نفت و گاز برای حفاظت از 16 میلیون جریب آب و زمین در منطقه خبر داد.

پروژه “ویلو” که توسط غول انرژی کونوکوفیلیپس اجرا می‌شود، در داخل ذخیره‌گاه ملی نفت آلاسکا، منطقه‌ای به مساحت ۲۳ میلیون جریب (۹۳ میلیون هکتار) در شیب شمالی این ایالت که بزرگ‌ترین بخش از زمین‌های عمومی دست‌نخورده در ایالات متحده است، قرار گرفته است.

این پروژه که نخستین بار در ژانویه 2017 اعلام شد، انتظار می رود در طول عمر خود حدود 600 میلیون بشکه معادل نفت تولید کند که به 180000 بشکه نفت در روز خواهد رسید. اوایل روز یکشنبه، وزارت کشور ایالات متحده از اقداماتی برای ساختن نزدیک به 3 میلیون هکتار از دریای بوفورت در اقیانوس منجمد شمالی برای اجاره نفت و گاز، با استفاده از ممنوعیت دوران اوباما و به طور مؤثر بستن آب های قطب شمال آمریکا به طور نامحدود، پرده برداری کرد.

دولت روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، علاوه بر ممنوعیت حفاری، دولت حفاظت های جدیدی را برای بیش از 13 میلیون هکتار از مناطق ویژه “حساس زیست محیطی” در ذخایر نفت آلاسکا ارائه خواهد کرد.

اقدامات جدید در حالی صورت می‌گیرد که بایدن تلاش می‌کند اهداف خود را برای کربن زدایی اقتصاد ایالات متحده و حفظ طبیعت بکر با درخواست برای افزایش عرضه سوخت داخلی برای پایین نگه داشتن قیمت‌ها متعادل کند.

“ویلو” از حمایت صنعت نفت و گاز و مقامات ایالتی مشاغل برخوردار است، اما گروه‌های زیست‌محیطی که می‌خواهند به سرعت از سوخت‌های فسیلی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی دور شوند، به شدت با آن مخالفت می‌کنند.

یک گروه محیط زیست گفته است حفاظت های جدید اعلام شده به اندازه کافی پیش نمی رود و دولت باید برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی، توسعه نفت و گاز را متوقف کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *