وضعیت بازار قیر/ اواخر جولای

,
وضعیت بازار قیر/ اواخر جولای

وضعیت بازار قیر/ اواخر جولای:

تعطیلات تابستانه در اروپا

به گزارش بازار نفت و گاز دوره تعطیلات تابستانی در اروپا با تعطیلی تعداد زیادی از کارخانه های آسفالت و کند شدن پروژه های عمرانی در چندین کشور و کاهش شدید نیاز به قیر در جریان بود. این دوره تا اواسط آگوست ادامه خواهد داشت و به دنبال آن، رشد نسبی در نیمه دوم ماه قبل از سپتامبر مشاهده خواهد شد که از آغاز فعالیت های پاییزی و افزایش تقاضا خبر می دهد.

بسیاری از بازارهای داخلی در آخرین هفته از جولای، پیش از افت شدید ماهانۀ پیش بینی شده از اول آگوست، به دنبال ضررهای هنگفت نفت کوره در جولای شاهد تغییرات جزئی یا عدم تغییر در قیمت ها بودند. بهای محموله های HSFO با ترم fob روتردام به طور متوسط در جولای 451 دلار در هر تن بود که 123.50 دلار کمتر از میانگین 547.50 دلاری ژوئن ثبت شد. با اینکه کمتر انتظار می رفت که افت ماهانۀ قیمت ها در آگوست منعکس شود، برخی از فعالان بازار بنلوکس با احتمال ضررهای مشابه بازارهایی مانند آلمان و فرانسه، کاهش 50-40 یورویی در هر تن را پیش بینی کردند.

کاهش ظرفیت پالایشی اروپا

با عادی بودن عملیات پالایشگاهی و عرضه قیر در سراسر اروپای شمالی و مرکزی، پالایشگاه شوخات با ظرفیت 193.700 بشکه در روز در اتریش پس از نقص مکانیکی در 3 ژوئن برابر با 13 خرداد تنها با 20 درصد از ظرفیت خود کار می کند و برهمین اساس، حجم تولید و عرضۀ آن به حداقل رسیده است.

انتظار می رود در سپتامبر یا اکتبر این پالایشگاه بتواند به بهره برداری کامل برسد. علاوه براین، تولید پالایشگاه توتال انرژیز فیزین در نزدیکی لیون با ظرفیت روزانه 109.300 بشکه پس از آتش سوزی 10 جولای برابر یا 19 تیر به حداقل رسیده است. قیمت بارج های HSFO با ترم fob روتردام ریزش داشت اما حق بیمه fob روتردام و بالتیک برای بارج های HSFO روتردام بدون تغییر به ترتیب 55-50 و 30-25 دلار در هر تن ارزیابی شد.

پیش بینی افت قیمت در بنلوکس

بهای محموله های قیر حمل شده توسط کامیون در بازارهای داخلی بنلوکس بین 635-625 یورو در هر تن بدون تغییر محاسبه شد و فعالان بازار پس از پایان مذاکرات قیمت ماهانه برای عرضه در آگوست، انتظار کاهش شدید قیمت ها به کمتر از 600 یورو در تن را داشتند. علاوه براین، انتظار می رود قیمت های آگوست 45-40 یورو در تن در مقایسه با جولای کاهش داشته باشند و از طرفی، با توجه به حجم کم محموله های آگوست، عرضه کنندگان به کاهش پیش بینی شدۀ قیمت ها بسیار خونسرد بودند.

کند شدن پروژه های ساخت و ساز از قبل با بسته شدن کارخانجات بنلوکس در سومین هفته از جولای آغاز شده بود و این روند اکنون شتاب گرفته و به احتمال زیاد از اواسط اوت به بعد به حالت عادی باز می گردد. این امکان وجود دارد که حجم محموله های اوت 40 درصد کمتر از ژوئن باشد، در حالی که حجم جولای در حال حاضر حدود 20 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

افت شدید قیمت ها در مدیترانه

قیمت محموله های قیر مدیترانه در راستای کاهش شدید بهای محموله های HSFO منطقه ای کاهش یافته و پایین تر از بارج های روتردام قرار گرفت که قبلا در اواسط ژوئیه بین 15-10 دلار در هر تن بالاتر از آنها گزارش شده بود که علت آن را باید به تقویت محموله های مدیترانه در مقایسه با شمال اروپا نسبت داد که بسیاری از معاملات جنوب به شمال را محدود کرده بود.

جدول قیمت قیر

با اینکه محموله های قیر مدیترانه ارزش بالاتری نسبت به fob روتردام/ بالتیک دارند، اما اواخر جولای/ آگوست را بایستی دورۀ کاهش تقاضا در شمال غرب و مرکز اروپا دانست. با این وجود، بهای محموله های صادراتی به شمال غربی اروپا بیش از 100 دلار در تن گزارش شد که حق بیمۀ HSFO مدیترانه برای قیر نرم را در کنار پیشنهادات قیر سفت 40-30 دلار به ازای هر تن تعیین کرد.

شکاف قیمت گرید های مختلف قیر

شکاف قیمت محموله های قیر نرم و سفت در شمال اروپا 20-15 دلار در هر تن بود. چند تولیدکنندگان و تأمین کنندگان مدیترانه ای قبلا قارۀ امریکا را بعنوان یک خروجی بالقوه برای مازاد تولید خود می دانستند؛ در حالی که برخی از آنها شروع به افزایش شکاف بین ارزش های قیر سنگاپور و شرق مدیترانه کردند تا ببینند آیا جریان قیر یا پسماند خلاء از دومی (شرق مدیترانه) برای اولی (سنگاپور) امکان پذیر است یا خیر.

مازاد عرضه در افریقای جنوبی

با کمرنگ شدن فعالیت های ساخت و ساز به دلایل مختلف فصلی، مالی و سیاسی، بیشتر قیمت ها در سراسر بازارهای افریقای جنوبی سیر نزولی داشت. محموله تازه بارگیری شده در سنگاپور به دوربان در جنوب افریقا تحویل داده شد و به عرضه مازاد در این منطقه دامن زد. با شروع شدن فصل بارندگی منطقه ای، محموله های کمتری به این بازارها وارد می شد.

قیمت قیر سنگاپور

قیمت قیر سنگاپور در آخرین هفته از جولای با به کف رسیدن بازار، بدون تغییر ماند. تنها شکاف معاملاتی که در بازار باقی ماند این بود که برخی از فعالان بازار دسترسی به عرضۀ کافی در آگوست و سپتامبر را مقدمه ای بر سیر نزولی بازار می دانستند. از سوی دیگر، افزایش قیمت معاملات آتی نفت خام برنت از قیمت های پایان هفته حمایت کرد.

دو محمولۀ 3.000 و 5.000 تنی که به قیمت 565-560 دلار در هر تن fob سنگاپور منعقد شدند، در اوت به مقصد اندونزی بارگیری می شوند. در پایان این هفته (هفته آخر جولای) دو محمولۀ 10.000 و 5.000 تنی هم به قیمت 575-570 دلار در هر تن fob برای بارگیری در اوت معامله شدند. علاوه براین، علاقۀ خرید کشورهایی همچون چین و ویتنام در طی این هفته نیز بازار را تحت تأثیر قرار داده است.

عرضه از پالایشگاه های مستقر در سنگاپور در اواخر جولای بالا بود زیرا برخی از فروشندگان همچنان محموله های زیادی را به خریداران عرضه می کردند. نرخ های عملیاتی با افزایش فعالیت پالایشگاه های کلیدی به حداکثر رسید چرا که اختلاف قیمت بین قیر و HSFO کاملآ متفاوت بود و قیر حدود 90-85 دلار در هر تن حق بیمه دریافت کرد.

باتوجه به ارزیابی های آرگوس، ترافیگورا یک لات گرید pen 70/60 به تناژ 5.000 تن را بین 6-1 سپتامبر به قیمت 570 دلار در هر تن fob سنگاپور بارگیری می کند. قیمت تانکرهای حامل قیر سنگاپور نیز بین 596-593 دلار در هر تن با تحویل درب پالایشگاه به مالزی فروخته شد که نسبت به هفته گذشته 14-7 دلار در هر تن ریزش داشت.

بازار قیر ایران

قیمت های صادراتی در ایران به دنبال کاهش قیمت خوراک VB (قیر وکیوم باتوم) به شدت کاهش یافت. ارزش پولی ریال ایران در بازارهای داخلی بین 278.500-264.000 ریال در برابر دلار امریکا اعلام شد که در بازار آزاد حدود 320.000-319.000 ریال بود و کاهش نوسانات نرخ ارز را نیز در پی داشت. قیمت محموله های قیر فله در هفته حدود 50 دلار در هر تن ریزش داشت و چند محموله برای تحویل فوری به قیمت 298-280 دلار در هر تن fob بندرعباس فروخته شد.

قیمت ها محموله های کوچک قیر نزدیک به 275-270 دلار در هر تن fob بندر امام خمینی و برای حامل های بزرگ 278-275 دلار در هر تن fob حرا-قشم است. صادرات به پاکستان با کاهش 5.000 ریالی قیمت در هر کیلوگرم در هفته ادامه داشت. محموله های فله در این هفته (آخرین هفته از جولای) با تحویل در اصفهان بین 94.000-93.000 ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش رسید، در حالی که نرخ حمل بار کامیون به نقاط مرزی حدود 12.000 ریال برای هر کیلوگرم به تفتان و 9.000 ریال بر کیلوگرم به ریمدان گزارش شد.

جمع بندی مطالب

قیمت قیر ایران و تایلند به شدت کاهش یافت اما با اینکه قیمت های صادراتی در آخرین هفته از ماه جولای کاهش نسبی را تجربه کردند، قیمت ها در بازارهای آسیا و اقیانوسیه ثابت ارزیابی شد. بازار آسیا-اقیانوسیه به این دلیل ثبات داشت که افزایش قیمت نفت خام در اواخر همین هفته از بازار حمایت کرد؛ اگرچه قیمت های پایین تر خوراک افت شدید قیمت ها در بازار ایران را به همراه داشت.

در سنگاپور اگرچه عرضه برای اوت و سپتامبر کافی بود، اما قیمت ها در 565 دلار به ازای هر تن fob گزارش شد. قیمت های عمده در ایران 50 دلار ریزش داشت چرا که تضعیف تقاضای هند و کاهش قیمت های VB بازار را دچار شیب نزولی کرد. با افت شدید بهای محموله های HSFO، محموله های قیر مدیترانه هم افت قیمت را تجربه کردند. با آغاز تعطیلات تابستانی در شمال و مرکز اروپا، کارخانه های آسفالت سازی متعددی تعطیل شدند و با کاهش نیاز به قیر، پروژه های ساخت و ساز در این مناطق به کندی پیش می رود. همزمان با ریزش قیمت ها در رومانی و مجارستان، جنوب افریقا نیز از این سیر نزولی قیمت ها تبعیت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *