گلدمن ساکس پیش بینی قیمت نفت برنت را افزایش داد

گلدمن ساکس پیش بینی قیمت نفت برنت را افزایش داد

پیش بینی قیمت نفت برنت

پس از اعلام غیرمنتظره کاهش تولید نفت خام از سوی اوپک پلاس، گلدمن ساکس پیش ‌بینی قیمت‌ های آتی نفت برنت را افزایش داد.

تحلیلگران گلدمن روز یکشنبه در یادداشتی اعلام کردند که پیش بینی قیمت نفت برنت در دسامبر سال جاری میلادی با 5 دلار افزایش به 95 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که این رقم برای دسامبر 2024 با 3 دلار به 100 دلار در هر بشکه خواهد بود. این پیش‌ بینی قیمت در حالی اتفاق افتاد که گلدمن ساکس پیش ‌بینی تولید خود در پایان سال 2023 را برای اوپک پلاس، 1.1 میلیون بشکه در روز پایین آورد.

در آغاز معاملات روز دوشنبه پس از اعلام اوپک پلاس، بهای نفت برنت به بالاترین حد یک ماه اخیر یعنی بالاتر از 86 دلار در هر بشکه رسید. این بانک معتقد است این کاهش غافلگیرکننده (تولید) امروز با اصول جدید اوپک پلاس برای اقدامات پیشگیرانه مطابقت دارد، زیرا آنها می توانند بدون ضرر هنگفتی در بازار سهیم شوند. نامتقارن بودن ریسک‌ کاهش تولید نشان می دهد positioning کوتاه مدت است و اینکه افزایش قیمت ها در واکنش به تنگناهای بازار می تواند قوی ‌تر باشد.

گلدمن گفت “اگرچه این اقدام غافلگیرکننده بود، اما این تصمیم بیانگر ملاحظات مهم اقتصادی و سیاسی است”. این بانک آمریکایی همچنین تخمین زد که کاهش تولید می تواند افزایش قیمت نفت را تا 7 درصد به همراه داشته و به افزایش درآمد نفت عربستان سعودی و اوپک پلاس کمک کند.

این بانک خاطرنشان کرد این تصمیم اوپک پلاس پس از اعلام موجودی ذخایر استراتژیک نفت از سوی ایالات متحده و فرانسه اتخاذ شد. در این بیانیه آمده است “امتناع از ذخیره مجدد ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده در سال مالی 2023، ممکن است به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نیز کمک کرده باشد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *