نفت برنت چیست

نفت برنت

نفت برنت چیست؟ برنت نام یکی از دو نوع نفت خام شناخته شده بین المللی است که به عنوان معیاری برای قیمت نفت خام استفاده می شود. برنت مخلوط از دریای شمال می آید و یک نفت خام سبک و شیرین در نظر گرفته می شود. ترکیب برنت بیش از نیمی از نفت خامی است که در سطح بین‌المللی معامله می‌شود، بنابراین انتخابی منطقی است که معیار قیمت‌گذاری نفت خام باشد.

نفت برنت

ترکیب برنت نیز ممکن است به سادگی با نفت برنت عرضه شود و مانند نفت برنت دریای شمال و برنت لندن است. برنت ترکیبی از نفت خام است که در اوایل دهه 1960 از دریای شمال استخراج شد و قیمت آن به عنوان معیاری برای قیمت‌های این کالا استفاده می‌شود. این یک ترکیب سبک و شیرین است که می تواند به راحتی به بنزین و محصولات مرتبط با آن تبدیل شود. دیگر معیار اصلی نفت خام مورد استفاده در بازارهای جهانی، وست تگزاس اینترمدیت (WTI) است.

نفت خام برنت

نفت خام برنت ممکن است به یک یا همه اجزای مجتمع برنت اشاره داشته باشد، یک بازار نفتی که از نظر فیزیکی و مالی معامله می شود که در اطراف دریای شمال در شمال غربی اروپا قرار دارد. در محاوره، نفت برنت معمولاً به قیمت قرارداد آتی نفت خام برنت ICE یا خود قرارداد اشاره دارد. نفت خام برنت اصلی به عیار تجاری نفت خام سبک شیرین اشاره دارد که برای اولین بار در سال 1976 از میدان نفتی برنت در دریای شمال استخراج شد.

نفت برنت چیست

برنت ترکیبی از نفت خام است که از میادین نفتی دریای شمال بین بریتانیا و نروژ استخراج می شود. این یک استاندارد صنعتی است زیرا “سبک” است، به این معنی که بیش از حد متراکم نیست، و “شیرین” است، به این معنی که محتوای گوگرد کمی دارد. این به عنوان معیاری برای قیمت گذاری نفت خام، همراه با نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) استفاده می شود.

نفت برنت نوعی نفت خام سبک است. سنگین تر از وست تگزاس اینترمدیت (WTI) و سبک تر از نفت اوپک است. به دلیل وجود تقریباً 0.73 درصد گوگرد، این نوع نفت در دسته نفت خام شیرین قرار می گیرد. نفت خام برنت یک انتخاب ایده آل برای تولید بنزین است. نفت برنت دارای API یا گرانیت تقریباً 38 و گرانیته اختصاصی 0.835 می باشد.

نفت برنت چیست

تعریف نفت خام برنت

نفت خام برنت که به آن ترکیب برنت نیز گفته می شود، یکی از دو معیار اصلی نفتی است که توسط آن دسته از معاملات نفتی، قراردادهای آتی و مشتقات مورد استفاده قرار می گیرد. معیار اصلی دیگر، وست تگزاس اینترمدیت (WTI) است.

ترکیب نفت برنت

ترکیب برنت معیاری برای اکثر نفت خام حوضه اقیانوس اطلس است و معیاری است که برای قیمت گذاری بیش از دو سوم نفت خام بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب برنت در اصل از میدان نفتی برنت در سواحل اسکاتلند تهیه شد. در آن زمان، استانداردهای نامگذاری برای صنعت نفت انگلستان، نامگذاری میادین نفتی به ترتیب توسعه، بر اساس حروف الفبا، به نام پرندگان موجود در منطقه بود. میدان نفتی برنت دومین میدان نفتی توسعه یافته بود، بنابراین نام آن را از پرنده ای که با حرف دوم الفبا شروع می شد، غاز برنت نامیدند.

ترکیب برنت و WTI دو نفت خام معیار اصلی هستند. سومین مورد به نام آتی نفت خام شانگهای، توسط چین در سال 2018 راه اندازی شد تا یک معیار آسیایی برای قیمت نفت ایجاد کند.

تفاوت نفت برنت و WTI

برنت سبک تر و شیرین تر از WTI است. برنت اکثریت نفت خام معامله شده در سطح بین المللی را تشکیل می دهد، بنابراین بیشتر از WTI به عنوان معیار استفاده می شود. برنت معیار اصلی قیمت نفت خام باقی مانده است، اما موقعیت آن ممکن است به دلیل کاهش ذخایر در دریای شمال و افزایش تولید نفت خام در ایالات متحده از سال 2015 در معرض تهدید قرار گیرد.

ترکیب برنت مستقیماً در زمان واقعی معامله نمی شود، اما معاملات آتی برنت در بورس بین قاره ای (ICE) و همچنین در بورس کالای نیویورک (NYMEX) با تاریخ تحویل برای تمام 12 ماه سال معامله می شود.

تاریخچه نفت خام منطقه دریای شمال

این ذخایر بزرگ دریای شمال توسط بریتانیا، نروژ، هلند، آلمان، فرانسه، دانمارک و بلژیک محدود می شود. میادین نفتی فعال شامل سامانه های برنت، فورتیس، اوزبرگ، اکوفیسک و نینیان است.

نفت در این منطقه در سال 1959 کشف شد، اما تا سال 1966 بود که اکتشاف تجاری از میادین انجام شد. اکتشافات تجاری در دهه 1970، درست قبل از بحران نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) رشد کرد. اولین حمل و نقل خط لوله اندکی پس از سال 1975. کیفیت بالای نفت، همراه با ثبات منطقه ای منطقه دریای شمال و نگرانی از تحریم نفت اوپک، هزینه تولید نفت خام برنت دریای شمال را سودمند ساخت.

شاخص برنت

سرمایه گذاران معمولاً قراردادهای کالایی مرتبط با برنت را یا به عنوان پوشش پوششی یا بر اساس سفته بازی معامله می کنند. آنهایی که در موقعیت‌های پوشش ریسک قرار می‌گیرند، شرکت‌هایی هستند که نفت خام را تولید و به بازار عرضه می‌کنند، همچنین پالایشگاه‌ها یا سایر نهادهایی که نفت را فرآوری می‌کنند. استراتژی‌های پوشش ریسک برای شرکت‌های صنایع وابسته به سوخت، مانند خطوط هوایی، ممکن است از قراردادهای مربوط به برنت نیز استفاده کنند.

برخی دیگر ممکن است از شاخصی استفاده کنند که بر اساس برنت نقطه ای است. شاخص برنت قیمت تسویه نقدی را برای آتی برنت در بورس ICE بیان می کند. شاخص برنت میانگین قیمت معاملات 600000 بشکه در بازار 25 روزه Brent Blend، Forties، Oseberg، Ekofisk (BFOE) است.

معیارهای نفت

معیارهای نفت روش مفیدی را برای معامله گران و دلالان نفت فراهم می کند تا بدانند چه نوع نفتی را معامله می کنند. نفت میدان‌های مختلف به دلیل استفاده از آن در صنایع مختلف و سهولت حمل و نقل متفاوت است.

نفت خام برنت بیشترین معامله را در بین تمام معیارهای نفتی دارد و به عنوان نفت خام حفاری شده از میادین نفتی دریای شمال تعریف می شود: برنت، فورتیس، اوزبرگ و اکوفیسک (که در مجموع به عنوان BFOE شناخته می شوند). این نوع نفت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا هم شیرین و هم سبک است و تصفیه آن را به سوخت دیزل و بنزین آسان می کند. این، و سهولت نسبی حمل و نقل آن در دریا تولید می شود، آن را به طور گسترده ای مورد معامله قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *