اتحادیه اروپا کارتل خریداران گاز طبیعی تشکیل می دهد

,
خریداران گاز طبیعی

خریداران گاز طبیعی

اتحادیه اروپا اولین اقدام جدی خود را برای تشکیل یک گروه از خریداران گاز طبیعی در بازار بین المللی انرژی طی ماه آینده انجام خواهد داد. این پیشنهاد پس از ماه‌ها بحث و گفتگو در مورد بهترین راه تضمین تامین گاز طبیعی برای بلوک 27 عضوی به گونه‌ای انجام می‌شود سیاست خرید گاز طبیعی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت هماهنگ و یکپارچه اتخاذ شود.

به گفته بلومبرگ، اولین پیشنهادات، از سوی تامین کنندگان گاز در ایالات متحده، خاورمیانه و آفریقا قرار است در ماه ژوئن امضا شود. قیمت نقطه اصلی و تعیین کننده مذاکرات گازی اتحادیه اروپا با عرضه کنندگان بین المللی خواهد بود.

یکی از اهداف این تلاش پایین نگه داشتن قیمت گاز طبیعی با خرید در حجم بیشتر بود. علاوه بر این، قیمت گاز طبیعی در حال حاضر بسیار کمتر از یک سال قبل است. با این حال اتحادیه اروپا نیاز به خرید گاز زیادی دارد و چنین خرید عمده ای ممکن است قیمت ها را افزایش دهد.

به گفته ماروس سفکوویچ، معاون کمیسیون اروپا، کل تقاضای گاز اتحادیه اروپا به اضافه چهار کشور همسایه طی سه سال آینده به 24 میلیارد متر مکعب می رسد. این مقدار زیادی گاز است که باید در بازار جهانی عرضه شود.

سفکوویچ در مصاحبه ای به بلومبرگ گفت: ما به وضوح باید جریان اقتصادی را در اروپا تغییر دهیم. من معتقدم که ما در حال ایجاد یک سیستم جدید هستیم که رقابت را افزایش می دهد و تامین کنندگان جدید را وارد می کند و قیمت انرژی را پایین می آورد.

از زمانی که ما این تلاش را آغاز کردیم، علاقه زیادی از سوی تامین کنندگان بین المللی وجود دارد. به گفته وی، حدود 50 تامین کننده گاز برای مشارکت در خرید مشترک گاز اتحادیه اروپا ابراز علاقه کرده اند. سفکوویچ همچنین گفت که علاقه به خرید مشترک از مصرف کنندگان بزرگ گاز صنعتی در اتحادیه اروپا نیز وجود دارد.

با این حال، قیمت همچنان از اهمیت حیاتی برخوردار است. به گفته سفکوویچ، اروپا برای خرید گاز بسیار بیشتر از آمریکا و چین پرداخت کرده است. اگر بخواهد این بلوک رقابتی در صحنه جهانی باقی بماند، این روند باید تغییر کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *