خرید مجدد نفت برای پر کردن ذخایر راهبردی توسط آمریکا

,
خرید مجدد نفت برای پر کردن ذخایر راهبردی توسط آمریکا

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده گفت واشنگتن می‌تواند در اوایل ژوئن، پس از تکمیل فروش اجباری ذخایر استراتژیک نفت (SPR) ازسوی کنگره در ماه آینده، خرید مجدد نفت خام را برای پرکردن ذخایر استراتژیک انرژی آغاز کند.

گرانهولم در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا گفت “فروش 26 میلیون بشکه‌ای که کنگره تعیین کرده است تا ژوئن تکمیل می‌شود و پس از آن، به دنبال خرید هستیم”. در اکتبر سال گذشته، دولت بایدن اعلام کرد اگر بهای نفت خام به 67 تا 72 دلار در هر بشکه برسد، باید دست به ذخیره‌سازی مجدد زد.

اوایل روز جمعه، هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا حدود 70 دلار در هر بشکه معامله شد و برای چهارمین کاهش هفتگی متوالی در مسیر نزولی قرار گرفت.

پس از فروش بیش از 200 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک در سال گذشته، دولت ایالات متحده این ذخایر را در پایین‌ترین سطح خود از سال 1983 با 372 میلیون بشکه نگه داشته است.

در اوایل سال جاری، گرانهولم پیشنهاد کرده بود که دولت باید خرید مجدد نفت خام برای پر کردن ذخایر استراتژیک را در پاییز سال جاری آغاز کند. دولت آمریکا پیشتر گفته بود که انتظار می‌رود با تکمیل تعمیرات دو سایت ذخیره‌سازی در تگزاس و لوئیزیانا، خرید مجدد در سه ماهه چهارم سال جاری آغاز شود.

باب مک‌نالی، تحلیلگر سیاسی و رئیس گروه انرژی راپیدان، به رویترز گفت “اظهارات روز پنجشنبه گرانهولم منعکس کننده یک پویش اطلاع‌رسانی است که احتمالاً قصد دارد خشم جمهوری‌خواهان را از طرح‌های بزرگ ذخایر استراتژیک نفت آرام کند”.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *