پیشنهاد بالای سقف قیمت نفت روسیه توسط کمیسیون اروپا

,
پیشنهاد بالای سقف قیمت نفت روسیه توسط کمیسیون اروپا

​​​​​​​وزیر خارجه استونی اعلام کرد که سقف قیمت نفت روسیه که توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شده بسیار بالا است و ممکن است استونی آن را وتو کند. به کمک تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به بررسی این خبر می پردازیم.

به نقل از راشاتودی، اورماس رینسالو، وزیر خارجه استونی روز پنجشنبه اعلام کرد که قیمت پیشنهادی کمیسیون اروپا برای سقف قیمت نفت روسیه که بسیار بالا است و ممکن است استونی آن را وتو کند.

وی اظهار داشت که پیشنهاد بروکسل برای تعیین سقف قیمت بین 65 تا 70 دلار در هر بشکه نفت دریایی روسیه کافی نیست و تأکید کرد که مسکو با این قیمت درآمد زیادی کسب خواهد کرد.

رینسالو در یک کنفرانس خبری گفت: استونی متوجه شده است که احتمال افزایش قیمت‌ها بسیار پایین است، با توجه به اینکه اتحادیه اروپا نیز نتوانسته است در مورد بسته تحریمی نهم به توافق برسد. به نظر می رسد سقف بسیار زیاد است.

پیش از این، کادری سیمسون، رئیس امور مربوط به انرژی اتحادیه اروپا تایید کرده بود که اعضای این اتحادیه بر سر سقف قیمت نفت روسیه به توافق نرسیده‌اند، اما گفت که مذاکرات ادامه خواهد یافت.

هشدار استونی بعد از تعیین سقف قیمت نفت روسیه

هشدار استونی پس از آن صورت می‌گیرد که رهبران اتحادیه اروپا با تضعیف برخی مقررات حمل و نقل و تاخیر در اجرای این اقدام، سقف پیشنهادی را کاهش دادند.

در صورت تصویب، این اقدام شرکت های غربی را از ارائه بیمه، کارگزاری یا کمک مالی به کشتی های بارگیری شده با نفت خام روسیه منع می کند، مگر اینکه محموله کمتر از قیمت توافق شده خریداری شود. هدف از این محدودیت‌ها برای قیمت نفت روسیه این است که  تولید روسیه در سطح قبل از تحریم ها باقی بماند و درآمد نفتی این کشور کاهش یابد.

روز پنج شنبه سخنگوی کرملین اعلام کرد که مسکو کشورهایی را که از محدودیت قیمت پیشنهادی برای نفت این کشور حمایت می کنند، تحریم خواهد کرد.

بر اساس گزارشات بلومبرگ، مهلتی برای محموله‌های نفت خام بارگیری شده قبل از 5 دسامبر، زمانی که تحریم های مرتبط با نفت اجرایی می شود، و تا 19 ژانویه تخلیه می‌شوند، اعمال خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *