چین و عربستان 34 قرارداد سرمایه گذاری امضا کردند

,
چین و عربستان 34 قرارداد سرمایه گذاری امضا کردند

چین و عربستان 34 قرارداد سرمایه گذاری امضا کردند. به گزارش روز پنج شنبه بازار نفت و گاز ایران به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین که وارد ریاض شده با خالد بن عبدالعزیز الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری عربستان سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امضای 34 قرارداد سرمایه‌گذاری میان عربستان سعودی و چین

به گزارش در این دیدار ۳۴ قرارداد سرمایه‌گذاری از جمله در زمینه انرژی سبز، هیدروژن سبز، سیستم‌های فتوولتائیک‌ خورشیدی، فناوری اطلاعات، خدمات ابری، حمل‌ونقل، لجستیک، صنایع پزشکی، مسکن و کارخانه‌های ساختمانی میان دو کشور به امضا رسید.

رئیس جمهور چین به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی به این کشور سفر کرده و در اجلاس سران کشورهای عربی شرکت خواهد کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده برای سفر رئیس جمهوری چین، او در سه نشست مختلف در عربستان سعودی شرکت خواهد کرد.

حضور شی‌ جین‌پینگ در «اجلاس سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و چین» و «اجلاس سران کشورهای عربی و چین» در کنار دیدار و گفت وگو با پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی در سفر رئیس جمهوری چین به عربستان سعودی برنامه‌ریزی شده است.

یک منبع آگاه در این باره به شبکه آمریکایی «سی ان ان» گفته است که دستکم سران ۱۴ کشور عربی در نشست با رئیس جمهوری چین حضور خواهند یافت و این نشست ها، نقطه عطفی مهم در روابط کشورهای عربی با چین محسوب می‌شود.

از آخرین باری که «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین به عربستان سعودی سفر کرده بود، ۶ سال (۲۰۱۶) می گذرد و او سفر جاری خود به عربستان را از روز گذشته (چهارشنبه ۱۶ آذر۱۴۰۱ ) آغاز کرده است. شی در این سفر چهار روزه علاوه بر دیدار با مقامات عالی عربستان، درنشست مشترک چین با سران کشورهای عربی به میزبانی ریاض نیز شرکت می کند.

ناتوانی شیل آمریکا برای جبران حذف نفت روسیه در اروپا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *