تعطیلی کارخانه پتروشیمی چین پس از انفجار مهیب

تعطیلی کارخانه پتروشیمی چین پس از انفجار مهیب

تعطیلی کارخانه پتروشیمی چین پس از انفجار مهیب به گزارش بازار نفت و گاز:

پالایشگاه نفت و مجتمع پتروشیمی شرکت Panjin Haoye چین پس از یک انفجار مهیب در روز یکشنبه تعطیل شد و در این حادثه پنج نفر کشته و هشت نفر مفقود شدند. به گزارش تلویزیون دولتی چین، این انفجار روز یکشنبه در حالی که کارخانه در حال انجام کارهای تعمیر و نگهداری در یک مرکز آلکیلاسیون بود ساعت 3:13 بعد از ظهر رخ داد. شو پنگ تخمین زده است که تاسیسات Haoye در سال 2022 میلادی 62.5 درصد از ظرفیت پالایش نفت خام خود یعنی 130000 بشکه در روز را پالایش کرده است.

به گفته یک منبع تجاری دیگر مستقر در چین، این کارخانه در دسامبر 110000 بشکه نفت در روز پالایش کرد این انفجار در زمانی رخ داد که قیمت نفت خام به دلیل افزایش تقاضا در چین پس از بازگشایی مجدد آن، افزایش یافت.

مایکل تران، استراتژیست انرژی RBC می گوید به نظر می رسد “ماشین مصرف چین” پس از اینکه واردات نفت خام در دسامبر به 10.9 میلیون بشکه در روز رسید، افزایش می یابد که نسبت به 11 ماه گذشته سال 2022 میلادی 830 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. در همین حال، ذخایر نفت خام چین ثابت است اما نسبت به اوج تابستان 2022 حدود 30 میلیون بشکه کاهش یافته است.

قیمت نفت خام نایمکس برای تحویل فوریه در پایان هفته گذشته با 8.2 درصدرشد به 79.86 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت مارس با 8.5 درصد افزایش به 85.28 دلار در هر بشکه رسید و هر دو چهارمین افزایش هفتگی خود را در پنج هفته گذشته ثبت کردند. 

بازگشایی اقتصاد چین محرک اصلی افزایش قیمت نفت بوده است، به طوری که نشانه هایی از کاهش تورم در آخرین داده های CPI نیز بر خوش بینی در مورد اقتصاد ایالات متحده که به سمت یک رکود خفیف پیش می رود، افزوده است.

پیر اندوراند، تحلیلگر صندوق سرمایه گذاری به بلومبرگ گفته است که اگر جهان بتواند به طور کامل از محدودیت های کووید خارج شود، تقاضای جهانی نفت در سال آینده می تواند تا 4 درصد افزایش یابد. اندوراند گفته است که تقاضای نفت ممکن است در سال 2023 بین 3 تا 4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

منبع: oilprice

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *