چین موتور محرک بازار نفت در سال 2023

چین موتور محرک بازار نفت در سال 2023

محرک بازار نفت در سال 2023

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

تازه ترین داده های نشریه آرگوس نشان می دهد خرید نفت شرکت دولتی چین “سینوپک” در سه ماه نخست 2023 با رشد فزاینده ای روبرو شده که این مساله نوید بخش رونق بازار در سال جاری خواهد بود.

با پایان یافتن قرنطینه های سراسری و رشد احتمالی تقاضای انرژی، خرید نفت شرکت سینوپک به سرعت رو به افزایش بوده به طوری که محموله های خریداری شده برای تحویل در سه ماه نخست 2023 نسبت به سه ماه پایانی سال گذشته بیش از 15 درصد رشد داشته است.

سینوپک بیشترین حجم واردات نفت خام در این مدت را از برزیل و عربستان سعودی داشته به طوری که روزانه 840 هزار بشکه نفت خام از هر یک از این کشورها برای تحویل در مارس خریداری کرده است.

واردات نفت سینوپک

واردات نفت سینوپک

آمارهای آرگوس نشان می دهد خرید نفت این شرکت از عربستان در ماه مارس بالاترین سطح در 10 ماه گذشته خواهد بود. خرید نفت سینوپک از عربستان در شش ماه دوم 2022 با افت شدیدی روبرو شد که علت اصلی آن محدودیت های کرونایی بود.

محدودیت های قرنطینه ای موجب شد تقاضای نفت چین طی سال گذشته 700 هزار بشکه در روز کاهش یابد و رشد اقتصادی این کشور به کمتر از 3 درصد برسد. سینوپک بزرگترین شرکت پالایشگاهی جهان با ظرفیت پالایش روزانه 6.3 میلیون بشکه به شمار می رود.

منبع: آرگوس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *