افزایش احتمالی صادرات سوخت چین در ماه اکتبر

,
صادرات سوخت چین

صادرات سوخت چین

به گفته منابع صنعتی و تحلیلگران، صادرات فرآورده های نفتی چین در ماه اکتبر افزایش خواهد یافت زیرا پالایشگاه های دولتی روی حاشیه های سود بیشتر و تقاضا از سوی کشورهای غربی حساب باز کرده اند و این در حالی است که پروازهای بین المللی بهبود می یابند. افزایش صادرات چین به دنبال صدور سومین دسته از سهمیه‌های صادرات سوخت توسط پکن در اوایل ماه جاری است.

دومین پالایشگاه بزرگ نفت جهان، نفت تحریم شده با قیمت پایین‌تر را از روسیه، ایران و ونزوئلا وارد می‌کند و تولید را به حداکثر می‌رساند تا صادرات را افزایش دهد که این مساله به افزایش عرضه بنزین و گازوئیل در سطح جهانی و کاهش قیمت‌ها کمک کرده است.

بر اساس برآوردهای مشاوران و منابع تجاری، صادرات بنزین، دیزل و سوخت جت چین در ماه اکتبر ممکن است به 4.02 میلیون تن برسد. این در حالی است که داده های شرکت رهگیری کشتی Kpler نشان می دهد که صادرات در ماه سپتامبر 2.38 میلیون تن بوده و داده های بارگیری LSEG که صادرات را 3.395 میلیون تن نشان می دهد.

fuel - بازار نفت و گاز پتروشیمی

بر اساس برآوردهای انجام شده از سوی مشاوران JLC و FGE، صادرات سوخت جت ممکن است 1.63 میلیون تن باشد. تحلیلگران FGE در یادداشتی گفتند که صادرات همراه با ظرفیت پروازهای بین المللی افزایش خواهد یافت که می تواند به حدود 55 درصد از سطح سال 2019 در طول فصل تعطیلات اکتبر برسد.

شرکت تجزیه و تحلیل داده های هوانوردی OAG اعلام کرد ظرفیت پروازهای بین المللی در ماه سپتامبر اکنون 54 درصد از سطوح مشابه در سال 2019 است که در مقایسه با 52 درصد در ماه آگوست افزایش یافته است و بیشترین افزایش ظرفیت ماهانه مربوط به چین و ایالات متحده بوده است.

دو تاجر مستقر در سنگاپور گفتند که قطعی تولید پالایشگاه ها در آمریکا و اروپا باعث کاهش عرضه و تشویق صادرات چین شده است. داده های Kpler نشان می دهد که حداقل 122000 تن بنزین در ماه اکتبر از چین به مکزیک می رود و حجم آن نسبت به ماه مارس افزایش یافته است. دو تاجر مستقر در سنگاپور برآورد کردند که صادرات دیزل ممکن است در ماه اکتبر 1.25 میلیون تن باشد. این رقم کمتر از 1.1 میلیون تن بارگیری دیزلی است که داده های LSEG نشان می دهد و 732000 تنی که Kpler گزارش می کند. یک تاجر مستقر در چین گفت: پالایشگاه های چینی 10 دلار در هر بشکه از صادرات دیزل سود خواهند برد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *