تولید نفت و گاز چین بالاتر می رود

, ,
تولید نفت و گاز چین

تولید نفت و گاز چین بالاتر می رود؛ شرکت ملی نفت فراساحلی چین (CNOOC) هدف تولید سال ۲۰۲۳ را حدود هشت درصد افزایش داد و به رکورد معادل ۶۵۰ تا ۶۶۰ میلیون بشکه نفت رساند.

افزایش تولید نفت و گاز چین

به گزارش بازار نفت و گاز، طبق اظهارنامه تنظیم شده در بازار سهام هنگ کنگ، این شرکت نفت و گاز فراساحلی دولتی که سومین شرکت نفتی بزرگ چین است، سال میلادی گذشته معادل حدود ۶۲۰ میلیون بشکه نفت تولید کرد که فراتر از هدف تولید معادل ۶۰۰ تا ۶۱۰ میلیون بشکه نفت بود.

ژو شینهوای، مدیرعامل CNOOC اعلام کرد این شرکت میانگین رشد تولید سالانه شش درصد را تا سال ۲۰۲۵ هدف گذاری کرده و پیش بینی می شود تولیدش تا آن زمان، روزانه به معادل دو میلیون بشکه نفت برسد.

تحت استراتژی تاکید شده برای افزایش سهم گاز طبیعی در مجموعه داراییهای CNOOC، این شرکت روند توسعه اکتشافات داخلی بزرگ مانند بائوئو۲۱-۱ در حوزه کیونگ دونگنان در دریای جنوبی چین و همچنین ذخایر گاز در پروژه های جهانی را تسریع خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل CNOOC، این شرکت کشفیات خوبی در زمینه گاز طبیعی در گابن داشته و به دنبال توسعه بیشتر تولید میعانات و گاز در گویان است.

این شرکت امسال قصد دارد ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیارد یوان (۱۴.۸ تا ۱۶.۳ میلیارد دلار) هزینه کند که با ۱۰۰ میلیارد یوان در سال میلادی گذشته قابل مقایسه است. هزینه این شرکت در سال ۲۰۱۴ به رکورد ۱۰۵.۷ میلیارد یوان رسیده بود.

شرکت CNOOC اعلام کرد انتظار دارد تولید ۹ پروژه جدید امسال راه اندازی شود که شامل میادین داخلی و پروژه های جهانی مانند میرو ۲ در برزیل و پایارا در گویان است.

این شرکت که یکی از کم هزینه ترین تولیدکنندگان صنعت است، در سالهای اخیر مشارکت بزرگی در تولید داخلی نفت خام داشته است و تولید نفت داخلی این شرکت، سال میلادی گذشته حدود هفت درصد رشد کرد و به ۵۲.۴ میلیون تن رسید. این افزایش معادل بیش از ۶۰ درصد از رشد تولید نفت چین بود.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت CNOOC متعهد شده است در فاصله سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴، نسبت پرداخت سود نقدی سهام به سهامداران را در ۴۰ درصد یا بالاتر نگه دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *