اعلام فراخوان جدید طرح احیای چاه‌های بسته و كم‌بازده نفتی

,
اعلام فراخوان جدید طرح احیای چاه‌های بسته و كم‌بازده نفتی
اعلام فراخوان جدید طرح احیای چاه‌های بسته و كم‌بازده نفتی؛ پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز همزمان با ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج) فراخوان جدید طرح احیای چاه‌های بسته و کم بازده نفتی را منتشر کرد.

به گزارش بازار نفت و گاز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز، در راستای اجرای بندهای 14 و 15 سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر افزایش ذخایر نفت و گاز كشور و توسعه ظرفیت های تولید و برداشت صیانتی از منابع هیدروكربوری كشور و مستند به قانون اساسنامه شركت ملی نفت ایران و اساسنامه پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز و عطف به مصوبه شورای اقتصاد (مکاتبه 187549 مورخ 21 تیرماه سال جاری از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور) و با عنایت به مفاد قانون جهش تولید دانش‌بنیان و با اهداف تقویت درون زایی، تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، تکیه بر توان تولید داخل و حمایت از شركت‌های دانش بنیان و فناور فعال در کسب و کارهای مرتبط با احیای چاه‌ها، فراخوان ثبت‌نام از متقاضیان جدید طرح احیای چاه‌های بسته و کم‌بازده نفتی از سوی پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز منتشر می شود.

نخستین بار، بهمن‌ماه 1400 بود که 53 شرکت دانش بنیان و فناور در فراخوان این طرح ثبت نام کردند که با تلاش شایسته‌ کلیه ارکان ستادی و عملیاتی ذی‌ربط ذیل شرکت ملی نفت ایران و پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز، نخستین قرارداد طرح در بهمن‌ماه 1401 فی مابین پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز و یکی از شرکت‌های فناور حاضر در طرح به امضا رسید. از آن زمان تاکنون و با توجه به برگزاری نشست‌های متعدد در محل پارک بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و سایر موسسات مرتبط جهت ثبت نام در طرح ابراز علاقه کرده اند.

از كلیه شركت ها، موسسات، واحدهای تحقیق و توسعه و یا سایر اشخاص حقوقی و همچنین مشاركت های مبتنی بر تولید، توسعه و پیاده سازی فناوری و سرمایه گذاری خطرپذیر كه دارای یك ایده/ فناوری خلاقانه، جدید، مشخص و آماده پیاده سازی در حوزه احیای چاه های كم بازده و غیرفعال بوده و در چارچوب ضوابط مربوطه از قابلیت اخذ پذیرش در پارك نوآوری و فناوری صنعت نفت برخوردار باشند جهت ثبت‌نام دعوت به عمل می‌آید.

متقاضیان می‌بایست با توجه به اساسنامه و یا سایر اسناد قانونی خود در زمینه كسب و كارهای مرتبط با محوریت یک ایده نو و یا مستخرج از تحقیقات كاربردی و توسعه ای، طراحی مهندسی، مهندسی معكوس، انتقال و مدیریت فناوری و یا ارائه خدمات تخصصی كسب و كار (از فناوری تا بازار) به منظور تجاری كردن نتایج تحقیقات اقدام به ثبت نام کنند.

متقاضیان از امروز با مراجعه به تارنمای پارک به آدرس www.petropark.ir می توانند ضمن کسب اطلاع از جزییات، در فراخوان جدید طرح ثبت‌نام کنند.

منبع: شرکت ملی نفت ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *