ادامه روندنزولی قیمت نفت به علت آمارهای ضعیف اقتصادی چین

ادامه روندنزولی قیمت نفت به علت آمارهای ضعیف اقتصادی چین

قیمت نفت در معاملات اولیه روز سه‌شنبه در بازارهای آسیایی تحت تاثیر داده‌های ضعیف اقتصادی چین و انتظارات برای افزایش مجدد نرخ بهره آمریکا، کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 2 سنت کاهش به 79.29 دلار رسید  در حالی که هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا  با 2 سنت کاهش  75.64 معامله شد.

قیمت هر دو  نفت در جلسه معاملاتی روز  گذشته بیش از 1 دلار کاهش یافتند.

داده‌های رسمی روز یکشنبه نشان داد که فعالیت‌های تولیدی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه آوریل کاهش یافت، که اولین انقباض از دسامبر در شاخص مدیران خرید بخش تولید بود.

انتظار می‌رفت که بهبود صنعتی و اقتصادی چین از همه‌گیری ویروس کرونا در سال جاری باعث افزایش تقاضا شود.

در همین حال، فدرال رزرو آمریکا که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهد، انتظار می‌رود نرخ بهره را ۲۵ واحد دیگر افزایش دهد. افزایش نرخ بهره اغلب تقاضا برای انرژی را کاهش می دهد.

نگرانی‌های بانکی نیز در هفته‌های اخیر بر نفت تأثیر گذاشته است و نگرانی ها از ورشکستگی بانک فرست ریپابلیک بار دیگر سایه سنگینی بر بازار جهانی نفت انداخته است.

نظرسنجی روز دوشنبه حاکی از آن است که انتظار می رود ذخایر نفت خام ایالات متحده برای سومین هفته متوالی کاهش یابد.

این نظرسنجی پیش از گزارش‌های موسسه آمریکن پترولیوم است که قرار است امروز آمارهای خود درباره وضعیت ذخایر نفتی ایالات متحده را اعلام کند .اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز فردا چهارشنبه تازه ترین گزارش خود از وضعیت ذخایر نفت و فرآورده های پالایشی را منتشر خواهد کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *