ادامه اعتصاب گسترده در پالایشگاه های فرانسه

, ,
ادامه اعتصاب گسترده در پالایشگاه های فرانسه

کارگران پالایشگاه های فرانسه روز جمعه به آرگوس گفتند، چهار پالایشگاه از شش پالایشگاه این کشور تا دوشنبه 20 مارس تعطیل خواهند شد، زیرا اعتصابات پس از آن که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور اصلاحات بحث برانگیز بازنشستگی را بدون رأی گیری در پارلمان انجام داد، تشدید خواهد شد.

اوایل هفته گذشته، ماکرون برای تصویب این اصلاحات بدون رای گیری در پارلمان تلاش کرد. اصلاحات بازنشستگی پیشنهاد می کند که سن بازنشستگی در فرانسه دو سال افزایش یابد و به 64 سال برسد.این اقدام ماکرون بدون رأی پارلمان باعث اعتراضات و بستن خیابان‌ها در پاریس و دیگر شهرهای این کشور شد.

اعتصابات در فرانسه علیه اصلاحات در فوریه آغاز و در ماه جاری تشدید شد و کارگران در بسیاری از بخش ها، از جمله کارگران پالایشگاه، به اقدامات صنعتی پیوستند.
این اعتصابات باعث اختلال در تامین برق، عملیات پالایش و تحویل سوخت برای نزدیک به دو هفته شده است.

اکنون انتظار می‌رود که بیشتر پالایشگاه‌های فرانسه تا 20 مارس تعطیل شوند، همچنین به دلیل عدم تحویل نفت خام به دلیل اعتصاب‌ کارگران بنادر که مانع از تخلیه محموله‌های خام می‌شود. به غیر از عملیات پالایشگاهی، اعتصابات، واردات ال ان جی به فرانسه را با تعطیلی پایانه های واردات مختل کرده است. فرانسه 4 پایانه بزرک واردات ال ان جی دارد.

با ورود اعتصابات به هفته دوم خود، حداقل هفت محموله ال ان جی عازم فرانسه مسیر خود را تغییر داده و اکنون به سمت پایانه های واردات در هلند، بریتانیا و اسپانیا از زمان شروع اعتصابات حرکت می کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: آرگوس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *