ثبات در بازار نفت

برقراری ثبات در بازار نفت پس از کاهش قیمت روز دوشنبه; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بهای نفت در معاملات آغازین روز سه شنبه در بازارهای آسیایی در حالی باثبات نسبی همراه شده است که روز دوشنبه به علت نگرانی ها درباره افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و رشد احتمالی ذخایر انرژی ایالات متحده، با کاهش مواجه شده بود.

این در شرایطی است که انتشار آمارهای مثبت و فراتر از انتظار سفارش جدید کالاهای سرمایه ای در آمریکا ، نگرانی ها درباره ادامه روند صعودی نرخ بهره را تشدید کرده است، اقدامی که در نهایت به ضرر فعالیت های اقتصادی و تقاضای انرژی خواهد بود.

از سوی دیگر تحلیلگران انرژی پیش بینی کردند ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا طی هفته گذشته به روند صعودی خود ادامه داده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۰ سنت کاهش به ۸۲.۲۵ دلار رسید در حالی که روز گذشته افت ۹ دهم درصدی را ثبت کرده بود. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۱۱ سنت افزایش ۷۵.۷۹ دلار معامله شده است‌.

فیلیپ جفرسون از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا گفته است که تورم بخش خدمات هنوز بسیار بالا است.

البته تحلیلگران معتقدند اگر رشد دستمزدها در آمریکا کمتر از انتظارات باشد این عامل می تواند به مهار تورم کمک کرده و مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شود‌.

بازارهای جهانی منتظر اعلام آمارهای مربوط به ذخایر انرژی آمریکا از سوی موسسه آمریکن پترولیوم و اداره اطلاعات انرژی این کشور است.
بررسی های اولیه رویترز نشان می دهد ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا طی هفته گذشته به ترتیب ۴۰۰ و ۷۰۰ هزار بشکه افزایش داشته است.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *