کاهش واردات نفت خام چین در دو ماه نخست 2023

کاهش واردات نفت خام چین در دو ماه نخست 2023

تازه ترین آمارهای رسمی نشانگر آن است که واردات نفت خام چین در ژانویه و فوریه 2023 میلادی به 84.06 میلیون تن (10.44 میلیون بشکه در روز) کاهش یافته که 8.1 درصد نسبت به دسامبر و همچنین 1.3 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

در حالی که فعالان بازار افت زیاد واردات نفت چین نسبت به سطح بالای دسامبر را پیش بینی کرده بودند، کاهش واردات نسبت به یک سال قبل تعجب آورتر بود، زیرا تقاضای داخلی نفت از زمان پایان یافتن محدودیت های کووید-19 توسط پکن در اوایل دسامبر افزایش یافته است.

با این حال، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا افزایش تقاضا برای محصولات به واردات بیشتر نفت خام تبدیل شود. پالایشگاه ها اکثر محموله های خام را حداقل یک ماه قبل از تاریخ بارگیری می خرند و ممکن است حجم محدودی را قبل از تغییر ناگهانی سیاست کووید-19 خریداری کرده باشند که غیرمنتظره بود.
یک منبع در یک پالایشگاه کوچک چینی در این باره گفت: “در ژانویه، مردم همچنان با بحران کووید-19 درگیر بودند و سال نوی چینی کاهش کارکرد پالایشگاه ها را در پی داشت. ما باید در ماه مارس شاهد بازگشت مجدد تقاضا باشیم.”
واردات چین در ژانویه و فوریه 921,000 بشکه در روز کمتر از دسامبر بود و 138,000 بشکه در روز نسبت به ژانویه تا فوریه 2022 کاهش داشت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *