انفجار مرگبار، خط لوله صادرات گاز روسیه به اوکراین را ویران کرد

, ,
انفجار مرگبار خط لوله صادرات گاز روسیه به اوکراین را ویران کرد

به گزارش بازار نفت و گاز، Urengoi-Pomary-Uzhhorod در حین کار تعمیر و نگهداری در روز سه شنبه منفجر شد. این انفجار دست کم سه کشته و یک زخمی بر جای گذاشت. جریان گاز از طریق بخش خط لوله Urengoi-Pomary-Uzhhorod حدود ساعت 10:50 GMT قطع شد.

رویترز به نقل از مقامات محلی و خبرگزاری تاس گزارش داد، یک خط لوله گاز در مرکز روسیه که گاز را از قطب شمال روسیه از طریق اوکراین به اروپا می رساند، بسته شده است.

به گفته وزارت اورژانس منطقه چوواشیا، این خط لوله در نزدیکی روستای کالینینو، در حدود 150 کیلومتری (90 مایلی) غرب شهر ولگا در کازان منفجر شد.

صبح روز سه‌شنبه، یکی از واحدهای محلی گازپروم در بیانیه‌ای که رویترز منتشر کرد، گفت که در نتیجه این انفجار، گاز به خطوط لوله موازی منحرف شده است.

این خط لوله که در دهه 1980 ساخته شد، از طریق نقطه اندازه گیری Sudzha وارد اوکراین می شود و در حال حاضر مسیر اصلی گاز روسیه برای رسیدن به اروپا است. با این حال، شرکت دولتی گازپروم و شعبه محلی آن به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده اند.

با این حال، گازپروم پیشتر فاش کرده بود که انتظار دارد ظرف 24 ساعت آینده 43 میلیون متر مکعب گاز را از طریق اوکراین از طریق سودزا به اروپا پمپ کند که این میزان با روزهای اخیر مطابقت دارد.

برای قرار دادن این عدد در چارچوب، این نرخ جاری تنها 5.4 درصد از 155 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی وارداتی اروپا از روسیه در سال 2021 را نشان می دهد. اروپا موفق شده حجم عظیمی از گاز طبیعی را برای فصل زمستان ذخیره کند، به طوری که قیمت ها در ماه های اخیر به شدت کاهش یافته است.

در حالی که عرضه گاز خط لوله روسیه در بخش عمده واردات گاز اروپا قبل از جنگ اوکراین کاهش یافته است، اروپا در این مدت LNG روسیه را جمع آوری کرده است. وال استریت ژورنال گزارش داده است که واردات گاز طبیعی مایع از روسیه در سال منتهی به اوت 41 درصد افزایش یافته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *