کاهش تولید نفت نیجریه برای اولین بار در شش ماه گذشته

,
کاهش تولید نفت نیجریه برای اولین بار در شش ماه گذشته

کاهش تولید نفت نیجریه

رسانه های نیجریه گزارش دادند تولید نفت این کشور در ماه گذشته به 1.517 میلیون بشکه در روز رسید که 2 درصد نسبت به فوریه کاهش داشته است. این گزارش همچنین حاکی است میانگین ماهانه تولید در فوریه افزایش 3.5 درصدی داشته است.

این ارقام از کمیسیون تنظیم مقررات بالادستی نفت نیجریه به دست آمده است و انتظارات از افزایش مداوم تولید را خنثی می کند. این بدان معناست که این کشور ممکن است سطح تولید مورد نیاز برای بودجه را که 1.69 میلیون بشکه در روز برای سال 2023 از دست بدهد.

این کمیسیون دلیلی برای کاهش تولید ارائه نکرد اما رسانه‌های نیجریه خاطرنشان کردند که گزارش‌ هایی مبنی بر انفجار خط لوله در اوایل ماه مارس منتشر شده است. انفجار در یک خط لوله تحت مدیریت شرکت شل حداقل 12 نفر را کشت که علت احتمالی آن دزدی نفت یا خرابکاری در خط لوله است که هر دو در دلتای نیجر گسترده شده اند.

این اولین کاهش تولید در صنعت نفت نیجریه در شش ماه گذشته به شمار می رود. با این حال، حتی با افزایش تولید اخیر، نیجریه از هدف تولید اوپک که 1.8 میلیون بشکه در روز است، عقب مانده است.

نیجریه از سهمیه تولید خود عقب مانده است، اما این تنها زمانی مشکل ساز بود که اوپک پلاس تولید را افزایش می داد. اکنون، اوپک پلاس دوباره در حال کاهش تولید است و عربستان سعودی به تنهایی وعده کاهش نیم میلیون بشکه در روز از تولید خود را داده است.

قابل درک است که نیجریه در میان اعضای اوپک پلاس نیست که تعهداتی برای کاهش بیشتر داشته باشد. اینها شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، عراق، الجزایر، عمان، گابن و قزاقستان عضو اوپک پلاس است.

در همین حال، نیجریه تلاش‌های خود را برای تقویت چشم‌انداز تولید بلند مدت خود افزایش داده است. شرکت بزرگ انرژی دولتی NNPC ماه گذشته کار اکتشاف را در حوضه های مرزی خشکی آغاز کرد و هدف آن افزایش ذخایر اثبات شده نفت کشور از 37 میلیارد بشکه به 50 میلیارد بشکه بود. به گفته مل کیاری، مدیر اجرایی NNPC، افزایش ذخایر اثبات شده باید در جهت افزایش امنیت انرژی نیجریه و بهبود منافع اقتصادی برای این کشور باشد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *