کاهش تولید جهانی نفت و گاز “خطرناک و غیرمسئولانه” است

,
کاهش تولید جهانی نفت و گاز

وائل ساوان مدیر عامل شرکت نفتی شل در مصاحبه ای هشدار داد، کاهش تولید جهانی نفت و گاز «خطرناک و غیرمسئولانه» خواهد بود، زیرا دنیا همچنان به شدت به این هیدروکربن‌ها نیاز دارد.

ماه گذشته، شرکت شل از راهبرد جدید خود برای ادامه سرمایه‌گذاری در تولید نفت و گاز و سرمایه‌گذاری همزمان در پروژه های مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر رونمایی کرد که خشم فعالان محیط زیست و برخی سرمایه‌گذاران نهادی را برانگیخت.

در سال 2021 میلادی شرکت شل اعلام کرد که تولید نفت آن در سال 2019 به اوج خود رسیده است و با توجه به بخش انرژی های تجدیدپذیر، سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز قرار است طی سه دهه آینده کاهش مستمری داشته باشد. اما در یک راهبرد به روز شده در ژوئن، شرکت شل گفته است که تجارت گاز خود را توسعه خواهد داد و موقعیت خود را در بخش بالادستی ارتقا می دهد.

زوئه یوجنوویچ مدیر بخش بالادستی شرکت شل در این باره می‌گوید: سرمایه‌گذاری‌های مستمر در نفت و گاز مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که انتقال انرژی به روشی متعادل و با عرضه ایمن انرژی مقرون‌ به‌ صرفه و با کربن پایین‌تر انجام می‌شود.

ساوان، مدیرعامل شل، در مورد سخنان سال گذشته آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه “سرمایه گذاری در زیرساخت های جدید سوخت های فسیلی یک جنون اخلاقی و اقتصادی است”، گفت: “با احترام مخالفم.” وی افزود: آنچه خطرناک و غیرمسئولانه است، کاهش تولید نفت و گاز است تا هزینه‌های زندگی، همانطور که سال گذشته شاهد بودیم، دوباره شروع به افزایش کند.

برنارد لونی مدیر عامل بریتیش پترولیوم نیز اوایل سال جاری هشدار داد که “ما باید در سیستم انرژی امروزی سرمایه گذاری کنیم که عمدتاً یک سیستم مبتنی بر نفت و گاز است. همانطور که رویدادهای سال گذشته نشان داد، از دست دادن ناگهانی حتی بخش کوچکی از نفت و گاز جهان می تواند هزینه های اقتصادی و اجتماعی شدیدی داشته باشد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *