کاهش واردات ال ان جی هند در ماه جولای

,
کاهش واردات ال ان جی هند در ماه جولای

واردات ال ان جی هند

هند یکی از بزرگترین واردکنندگان ال ان جی جهان، واردات این سوخت را در ماه جولای 2023 میلادی 1.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داده است که علت اصلی آن افزایش تولید داخلی گاز طبیعی بوده است.

بر اساس داده های وزارت نفت هند، این سومین کاهش ماهانه متوالی سالانه پس از کاهش 24 درصدی واردات LNG در ماه مه است. مصرف گاز در این دوره 4.5 درصد افزایش یافت در حالی که تولید داخلی 8.3 درصد رشد داشته است.

منابع صنعتی گفتند که مصرف کنندگان گاز هند به دنبال عرضه های نقدی LNG با قیمت 10 دلار یا پایین تر هستند، در حالی که پالایشگاه دولتی ایندین اویل پیشنهادات حدود 11 دلار را در مناقصه اخیر رد کرده است.

 

آمارهای گازی هند

آمارهای گازی هند

بر اساس این گزارش، هند در ماه جولای برای خرید هر تن ال ان جی 940 دلار پرداخت کرده است در حالی که این رقم در ماه ژوئن به 890 دلار رسیده بود. قیمت هر تن ال ان جی وارداتی هند در مدت مشابه سال قبل به 760 دلار می رسید. وابستگی به واردات نیز هم اکنون به 42 درصد رسیده است این رقم ماه گذشته به 44 درصد رسیده بود.

خرید ال ان جی از خارج از کشور در ماه گذشته به 2.23 میلیارد متر مکعب رسید که نسبت به ژوئن ثابت بوده است. تولید گاز داخلی در ژوئیه بیش از 8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 3.12 میلیارد مترمکعب رسید.

واردات LNG هند در سال 2020 به اوج خود رسید و از آن زمان تاکنون کاهش یافته است. LNG در سه دوره مالی گذشته در ابتدا به دلیل همه‌گیری کووید-19 کاهش یافته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *