کاهش بیش از حد انتظار تولید نفت روسیه

,
کاهش بیش از حد انتظار تولید نفت روسیه

یک فرد مطلع از آمار وزارت انرژی روسیه به بلومبرگ گفت: روسیه تولید نفت خام خود را در ماه مارس 700 هزار بشکه در روز کاهش داده است.

روسیه در ماه فوریه هشدار داد که تولید نفت خام را 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. در آن زمان، معاون نخست وزیر الکساندر نواک گفت که کاهش تولید به دلیل ممنوعیت واردات اتحادیه اروپا و محدودیت قیمت محصولات این کشور است. در ابتدا نواک گفت این کاهش فقط برای ماه مارس خواهد بود. اما در نیمه دوم مارس، نواک جدول زمانی را به روز کرد و گفت که این کاهش تولید تمدید خواهد شد.

بر اساس داده های ردیابی نفتکش بلومبرگ، روسیه اعلام کرد که صادرات نفت خام و سوخت این کشور از اواخر ماه مارس به طور کامل تغییر مسیر داده است و صادرات نفت خام از طریق دریا فقط 123000 بشکه در روز کاهش یافته است، اما همچنان بالای 3 میلیون بشکه در روز باقی مانده است.

در حالی که صادرات همچنان قوی بود، روسیه اکنون می‌گوید کاهش تولید این کشور به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه وعده داده شده بود، بوده است. قرار بود کاهش 500000 بشکه ای وعده داده شده در ماه فوریه به عنوان مبنا در نظر گرفته شود و کل تولید هدف به 10.1 میلیون بشکه در روز برسد.

اما به گفته منابع بلومبرگ، داده‌های وزارت انرژی نشان می‌دهد که روسیه در ماه مارس به طور متوسط ​​1.285 میلیون تن نفت خام در روز یا 9.4 میلیون بشکه بدون میعانات یا 10.36 میلیون بشکه در روز با میعانات گازی تولید کرده است. تولید فوریه روسیه با احتساب میعانات گازی به 11.1 میلیون بشکه در روز رسید.

در سال 2021، تولید نفت و میعانات گازی روسیه به 10.5 میلیون بشکه در روز رسید. این بدان معناست که روسیه بین 700000 بشکه تا 740000 بشکه در روز کاهش می دهد که افزایش قابل توجهی نسبت به 500000 بشکه اعلام شده در روز است. اما با ثابت ماندن ارقام صادرات، یکپارچگی داده های تولید زیر سوال رفته است. روسیه داده های تولید نفت خود را در سال گذشته پس از حمله به اوکراین طبقه بندی کرد.

روسیه به شدت به درآمدهای نفت و گاز متکی است و بیش از 40 درصد درآمد خود را از این منابع به دست می آورد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *